• انتشار: ۸ سنبله ۱۳۹۶
  • ساعت: ۲۲:۲۱
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 23910
پرینت

شورای امنیت ملی: حنیف اتمر با طالبان در ارتباط نیست

دفتر شورای امنیت ملی نشر گزارش ارتباط مداوم حنیف اتمر با سران طالبان را تکذیب کرد و آن را بی بنیاد خواند.

خبرگزاری اسوشیتدپرس-امریکا روز سه شنبه گزارشی منتشر کرد که حنیف اتمر مشاور امنیت ملی یک ماه در میان و معصوم استانکزی هر روز با اعضای ارشد طالبان تماس می گیرند.

این خبرگزاری مدعی شده به اسنادی دست یافته که نشان می‌دهد این مقام‌ها با رهبران طالبان در پاکستان و قطر مکالمه کرده‌اند. از جمله اعضای طالبان که در این گزارش نام برده شده عباس استانکزی است.

شورای امنیت ملی اما امروز چهارشنبه با نشر اعلامیه ای گفته است که این خبر بی بنیاد است و افزوده: که تامین صلح از اهداف عمده حکومت وحدت ملی است، ولی برقراری تماس با مخالفان دولت از طریق شورای عالی صلح صورت می‌گیرد.

در اعلامیه شورای امنیت ملی از تماس‌های تلفنی معصوم استانکزی با رهبران طالبان که در گزارش خبرگزاری آشوشیتد پرس به آن اشاره شده، سخنی گفته نشده است.

خبرگزاری اسوشیتدپرس همچنین گفته، موضوع مذاکرات تلفنی آنها مسائل مربوط به قانون اساسی و وضعیت آینده نظام سیاسی بوده است که در مواردی توافق خود را اعلام کرده‌اند.

براساس این گزارش، طالبان با آموزش دختران، کار زنان، برگزاری انتخابات و قانون اساسی را پذیرفته، ولی با رسیدن زنان به ریاست جمهوری و عضویت دادگاه عالی مخالف است.

در گزارش آمده که طالبان در عین حال تاکید کرده است که پیش از برگزاری انتخابات دولت موقت بی‌طرف تشکیل شود و این گروه مناطق تحت کنترول خود را حفظ کند.

پیش از این شماری از منابع از دفتر ریاست جمهوری، شورای امنیت ملی و اداره امنیت ملی در عرصه صلح با شورشیان از بازیگران اصلی خوانده‌اند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *