• انتشار: 18 ژانویه 2018
  • ساعت: 09:34
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 25754
پرینت
نیکی هیلی:

شورای امنیت تغییراتی شگرفی پس از راهبر جدید آمریکا در افغانستان شاهد بود

نیکی هیلی سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد گفته است که شورای امنیت این سازمان در دیدارش از افغانستان شاهد تغییراتی شگرفی پس از پیاده شدن استراتژی جدید آمریکا بود.

خانم نیکی هیلی افزوده است که سیاست جدید ترامپ برای افغانستان در حال نتیجه دادن است. دولت افغانستان هم اکنون شروع به دیدار با طالبان کرده است.

نیکی هیلی که در هیات شورای امنیت سازمان ملل متحد روز شنبه هفته جاری وارد افغانستان شده بود، با رهبران دولت وحدت ملی به شمول اشرف غنی رئیس جمهوری کشور و عبدالله عبدالله رئیس اجرایی دیدار کرد.

او که با خبرنگاران صحبت می کرد گفت که سفر هیات شورای امنیت سازمان ملل متحد از افغانستان عالی بود زیرا اعضای شورای امنیت شاهد تغییرات شگرفی پس از پیاده شدن سیاست جدید ترامپ برای افغانستان بودند.

لازم به ذکر است که دونالد ترامپ در ماه اگست سال گذشته میلادی استراتژی جدید آمریکا برای جنوب آسیا و افغانستان را اعلام کرد که شامل اعزام سربازان بیشتر و تجهیزات بیشتر به افغانستان می شد.

او در این راهبرد خود همچنین بر افزایش فشارها بر پاکستان نیز تاکید کرده بود، که به باور او پاکستان تروریستان را پناه گاه امن می دهد.

خانم هیلی افزود که آمریکا برای پیشبرد پروسه صلح با هدف اینکه آمریکا نمی خواهد افغانستان به پناهگاهی برای تروریستان مبدل شود کار خواهد کرد.

او همچنین علاوه کرد که دولت افغانستان از شورای امنیت سازمان ملل خواسته است تا فشارهای بین المللی را بر پاکستان افزایش دهند تا رفتارهایش را تغییر دهد.

در همین حال، نیکی هیلی افزود که برداشت او از سفر به افغانستان این است که تمامی پروسه صلح افغانستان، پروسه ای بین الافغانی و به مالکیت افغان ها می باشد.

او گفت: “به نظرم نیازی نیست که ما پروسه صلح را سازماندهی کنیم، تنها باید از این پروسه حمایت کنیم.”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *