• انتشار: ۲۲ اسد ۱۳۹۴
  • ساعت: ۱۳:۱۲
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 1697
پرینت

شوراهای حزب اسلامی از موضع رئیس جمهوری در قبال پاکستان حمایت کرد

اتحاد شوراهای حزب اسلامی ضمن محکوم کردن حملات و حوادث تروریستی اخیر، از موضع ریاست جمهوری در قبال پاکستان نیز حمایت کرد.

امین الله وقاد، رئیس اتحاد شوراهای حزب اسلامی امروز (پنجشنبه) در یک نشست خبری گفت: رئیس جمهوری به عنوان فرد اول حق دارد موضع خود را در قبال حوادث مشخص کند و این شوراها نیز از موضع رئیس جمهوری حمایت می کند.

محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری چند روز پیش در یک نشست خبری گفته بود که لانه های تروریسم در پاکستان است و پیام جنگ از آن کشور داده می شود.

آقای وقاد همچنین افزود، اتحاد شوراهای حزب اسلامی حملات و حوادث اخیر در کشور را به شدت محکوم می کند و خود را در غم هموطنان خود شریک می داند.

وی خاطر نشان کرد، دسیسه های شوم و سیاه دشمنان کشور؛ آزادی، ثبات و منافع علیای کشور را نشانه رفته است اما به طور دقیق مشخص نکرد که دشمنان کشور چه کسانی هستند.

علاوه بر گروه حقانی، طالبان و چندین گروه تروریستی دیگر که در کشور می جنگد، حزب اسلامی گلبدین حکمتیار بارها حملات تروریستی در کشور را برعهده گرفته است.

از سوی دیگر اتحاد شوراهای حزب اسلامی خواهان قطع دایمی جنگ و تامین صلح پایدار در سراسر کشور می باشد و این اتحاد نیز در راستای تامین صلح تلاش می کند.

رئیس این اتحاد می گوید که مذاکرات صلح باید با زعامت و مدیریت دولت و با حمایت بی دریغ جامعه جهانی و کشورهای منطقه صورت گیرد. از کشورهای منطقه و جامعه جهانی نیز خواهان کمک به پروسه صلح شد.

این خواسته ها در حالی از سوی اتحاد شوراهای حزب اسلامی ایراد می شود که پس از اظهارات صریح رئیس جمهوری و رئیس اجرایی کشور مبنی بر دخالت حکومت پاکستان در امور داخلی کشور و ناامنی های اخیر، قرار است هئیتی از مقامات بلند پایه دولتی به پاکستان اعزام شود.

بر اساس گزارش های نشر شده، هیئت اعزامی اسنادی را از مداخلات پاکستان در امور کشور به دست دارد.

از چندی پیش بدین سو، مقام های بلند رتبه دولتی بارها انگشت انتقاد را به سوی پاکستان گرفته اند و پاکستان را عامل اصلی حوادث و رویدادها در کشور بیان کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *