• انتشار: 17 جولای 2016
  • ساعت: 15:30
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 10974
پرینت

شهر فراه با انرژی خورشید چراغان می شود

مقام ها در ولایت فراه می گویند که وزارت انرژی و آب تصمیم گرفته است در کمتر از یک سال، ولایت فراه را با استفاده از سولر یک مگاوات برق تولید کند و شهر فراه را روشن سازد.

به نقل از خبرگزاری جمهور، ناصر مهری، سخنگوی والی فراه گفته است: “یک استیشن تولید برق آفتابی قرار است در یک زمین با مساحت هشت جریب در حومه میدان هوایی فراه ساخته شود.”

ولایت فراه در جنوب غرب کشور دارای آب و هوای گرم و خشک است و در سال بیش از ۳۲۰ روز آفتابی دارد که این استیشن می تواند برقی تولید کند که به محیط زیست هم آسیب نرساند.

سخنگوی ولایت می گوید در حال حاضر مردم فراه از جنراتور و با استفاده از سوخت های فسیلی برق تولید می کنند که علاوه بر هزینه ی بالا، محیط زیست را نیز تخریب می کنند.

او افزود این استیشن تولید برق آفتابی یک مگاوات قدرت دارد و می تواند در طول روز برق کل شهر فراه را تامین کند.

آقای مهری علاوه می کند که هم اکنون مردم فراه برای استفاده از برق جنراتوری، ۳۳ افغانی بابت هر کیلووات پرداخت می کنند که با ورود برق آفتابی، این رقم به ۳ افغانی در کیلووات کاهش می یابد.

سخنگوی ولایت فراه از مقدار هزینه این پروژه اظهار بی خبری کرده است اما قبل از این قرار بود که با هزینه ی ۲۵ میلیون دالر ولایت فراه توسط برق ایران روشن شود اما این پروژه به دلیل تامین نشدن هزینه، لغو شد.

با کمک های داخلی و خارجی، در چهره مرکز این ولایت تغییرات زیادی به وجود آمده و پروژه های بزرگی و سازنده ای به بهره برداری رسیده است.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *