• انتشار: 4 نوامبر 2015
  • ساعت: 16:38
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 4043
پرینت
وزارت شهر سازی:

شهر خوب، مستلزم یک ماستر پلان است

وزارت شهر سازی با همکاری نهادهای مسئول در نظر دارد که یک ماستر پلان جامع ترتیب دهد تا در آینده یک شهر استاندارد برای شهروندان ترتیب داده شود.

 

وزارت شهر سازی امروز (چهارشنبه) مراسم گرامیداشت از روز جهانی شهرها را در کابل تجلیل کرد.

امرالدین سالک معین وزارت شهر سازی گفت: در شرایط کنونی داشتن یک شهر استاندارد ممکن نیست و چالش های حاکم بر شهرها خیلی حاد است و نیازمند یک مبارزه قوی می باشد.

سرپرست شهرداری کابل نیز در تایید سخنان معین وزارت شهرسازی گفت که بازسازی زیر ساخت ها و تسهیلات شهری از ویژگی یک شهر خوب است.

عبدالاحد واحد، سرپرست شهرداری کابل، گفت: شهر کابل با چالش هایی همچون کمبود سیستم های آب رسانی، مشکلات ترانسپورتی و ترافیکی مواجه است و ۷۰ درصد شهر به شکل کاملا غیر پلانی ساخته شده است.

آقای واحد تصریح کرد: طی چند سال گذشته پیشرفت های خوبی در قسمت ساخت و ساز جاده ها، مکان های تفریحی و غرس نهال صورت گرفته که تاکنون بیش از ۶۰۰ کیلومتر جاده در داخل شهر کابل ساخته شده، ۲۳ پارک تفریحی ایجاد و بیش از ۵ میلیون نهال در سطح شهر غرس شده است.

سرپرست شهرداری کابل ساخت جاده کمربندی را در خصوص سالم نگهداشتن جاده های داخل شهر مفید خواند و گفت که وزارت فواید عامه در ساخت و ساز این جاده، باید تلاش کند تا درآینده نزدیک، شاهد استفاده از آن باشیم.

از روز جهانی شهرها در کشور در حالی تجلیل می شود که شهروندان در نبود سیستم شهری استندرد به سر می برند و با مشکلات زیادی مواجه هستند.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

  1. […] منبع خبر […]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *