• انتشار: 6 آگوست 2017
  • ساعت: 11:44
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 23332
پرینت

شهروندان شیعه و سنی در هرات نماز جماعت را یک‌جا ادا کردند

صدها شهروند شیعه و سنی در هرات در پی انفجار در مسجد جوادیه هرات به صورت یک جا نماز جماعت برپا کردند.

نمازگزاران این اقدام را جواب دندان شکن به دشمنان دین اسلام به خصوص کسانی که می خواهند تفرقه بین مذاهب اسلامی ایجاد کنند، عنوان کردند.

عبدالقهار سعادت بعد از ادای نماز به خبرگزاری رها گفت که افراط گرایان -وهابیان- می خواهند با انفجار و انتحاری بین شهروندان هرات تفرقه بیاندازند.

آقای سعادت اضافه کرد، ما با این اقدام خود خواستیم به آنانی که می خواهند در بین شهروندان هراتی که یک خانواده هستند، تقرقه بیاندازد جواب دندان شکنی بدهیم.

احمدعلی سلطانی نیز با ستودن این اقدام شهروندان هراتی گفت که دشمنان اسلام با حربه های گونان در تلاش هستند که بین فرقه های اسلامی تفرقه بیاندازند.

او علاوه کرد که برپایی این نماز جماعت باعث شد که سلفی ها درک کنند که با انتحار و انفجار نمی توانند بین شهروندان هرات و در کل افغانستان تفرقه افکنی کنند.

او تفرقه بین فرقه های اسلامی را به یک غده سرطانی تشبیه کرد و گفت که وهابیان همواره در تلاش بوده که بین مذاهب اربعه و تشیع تفرقه ایجاد کند اما تاکنون به لطف خدا موفق به این کار نشده است.

گفتنی است که پیش از این نیز یک عالم دینی اهل سنت در هرات سخنرانی کرد و عالمان دینی را از دسیسه های وهابیت اگاه کرد و گفت که وهابیت در تلاش تحریف دین است.

هفته گذشته دو مهاجم انتحاری به مسجد جوادیه هرات حمله کردند و بعد از تیرباران نمازگزاران خود را در صحن مسجد انتحار کردند که ۳۲ تن شهید و بیش از ۵۵ تن زخمی شدند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *