• انتشار: 28 دسامبر 2016
  • ساعت: 15:56
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 16874
پرینت

شهرداری کابل: ۷۰ درصد آلودگی ها بر اثر مشکلات ترانسپورتی است/آلودگی هوا سالانه جان ۳ هزار شهروند را می گیرد

شهرداری کابل وضعیت ترانسپورتی شهر کابل را قناعت بخش توصیف نمی کند و بر این باور است که ۷۰ درصد آلودگی های شهر کابل بر اثر مشکلات ترانسپورتی به وجود می آید.

عبدالله حبیب زی، سرپرست شهرداری کابل، امروز چهارشنبه در یک نشست خبری گفت که وضعیت خراب ترانسپورتی و الودگی ناشی از آن باعث می شود که سالانه ۳ هزار تن جانشان را از دست بدهند.

سرپرست شهرداری کابل ادامه داد که روند در شهر کابل باعث ایجاد فاصله بین دولت و ملت شده است. او گفت که شهرداری در نظر دارد که از سال آینده وسایطی که دودزا است را متوقف کند و اجازه فعالیت ندهد تا اینکه مشکل آن برطرف شود.

شهرداری کابل در نظر دارد در هماهنگی با ادارات ذیربط دولتی و موسسات بین المللی، مشکلات اساسی ترانسپورت شهری کابل را تحلیل و ارزیابی و راه حل های مشخصی را برای حل و فصل این مشکلات جستجو کند.

به نقل از شهردار کابل، قرار است در سال آینده خورشیدی حدود ۲۰۰ کیلومتر سرک با معیارهای جهانی در کابل اعمار شود و این مقدار تا سه سال اینده به ۶۰۰ کیلومتر خواهد رسید.

شهرداری کابل همچنین در نظر دارد که ۳۳ مسیر بس را تعیین کند و ۳۷۱ ایستگاه و ۸ استیشن در شهر کابل که کار عملی آن درین هفته با نصب سایبان ایستگاه در چهارراهی میدان هوایی حامد کرزی آغاز شده است.

شهردار کابل همچنین گفت که طرح مطالعه مترو بس در جاده کارته نو شهر کابل شروع شده است و مسیری که قرار است مترو بس کار کند نیز مشخص شده است.

او همچنین گفت که ادارۀ شهرداری کابل متعهد است تا مشکل ترانسپورت شهر کابل را به همکاری نهادهای ذیربط ملی و بین المللی از طریق اجرای برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و دراز مدت فوق الذکر، بصورت اساسی مرفوع ساخته و شهروندان کابل را برای دست یافتن به یک سیستم پایدار ترانسپورت شهری کمک کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *