• انتشار: ۴ ثور ۱۳۹۶
  • ساعت: ۰۸:۰۶
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 20288
پرینت

شهرداری کابل، کار ساخت ۵۷ سرک فرعی در دشت برچی را شروع کرد

کار اعمار ۵۷ سرک فرعی و کوچه در گذر داش های جبار خان از مناطق مربوط به ناحیۀ سیزدهم شهر کابل ، توسط شهرداری کابل افتتاح شد.

عبدالله حبیب زی، سرپرست شاروالی کابل در صحبت با جمعی از باشندگان ساحات مربوطه پیرامون پلان استراتیژیک نواحی شهر کابل به خصوص ناحیۀ سیزدهم نیز توضیح داده است.

وی از احداث سه سرک لصلی، که سرک عمومی دشت برچی را به سرک عمومی کمپنی وصل می کند خبر داده گفته است که کار سروی و دیزاین آن سرک ها از سوی شاروالی کابل، به منظور تهیه اسناد تخنیکی و استملاکی تحت بررسی است و قرار است کار عملی ساخت آن ها در آیندۀ نزدیک روی دست گرفته شود.

وی یکی از عوامل ازدحام ترافیکی جادۀ شهید مزاری در دشت برچی را عدم رعایت قوانین ترافیکی از جانب عابرین و چالش دست فروشان آن ساحه عنوان کرده گفت که شاروالی کابل به تعیین جای مناسب برای مدیریت دست فروشان و کراچی های سیار در آن ساحه مصصم است که تا چند ماۀ آینده از مشکلات ترافیکی جادۀ مذکور کاسته خواهد شد.

در خبری که ازسوی شاروالی کابل منتشر آمده است که ساخت ۵۷ سرک فرعی گذر داش های جبار خان به طول مجموعی ۱۲ کیلومتر از پروگرام انکشافی شاروالی کابل شامل ساخت آبروها، پلچک های کانکریتی و فلزی در ۹۲ موقعیت وتنظیم سیستم کثافات جامد می باشد و کار آن توسط شرکت طرف قرار داد طی یک سال به هزینۀ نزدیک به ۵۳ میلیون افغانی به پایه اکمال خواهد رسید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *