• انتشار: ۶ عقرب ۱۳۹۷
  • ساعت: ۰۰:۴۸
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 30074
پرینت
در نشست امروز پارلمان

شماری از وکلا خواستار تعلیق روابط سیاسی با اسلام آباد شدند

تعدادی از وکلای مردم در مجلس نمایندگان، حلقاتی را در پاکستان به قتل جنرال رازق متهم کرده و از حکومت خواستند تا روابط سیاسی با اسلام آباد را به حالت تعلیق دراورند.

به گزارش رها، مجلس نمایندگان امروز شنبه ۵ عقرب جلسه علنی داشت و موضوع نشست امروز مجلس نمایندگان را گفتگو در بارۀ اوضاع امنیتی کشور به ویژه چگونگی قتل جنرال عبدالرازق، فرمانده پیشین ولایت قندهار و رئیس امنیت ملی این تشکیل می‌داد.
شماری از نمایندگان، دست پاکستان را در کشتار هدفمند و زنجیره‌ای دخیل دانسته و از حکومت انتقاد می‌کنند که چرا در برابر این کشتارها خاموش بوده است؟
آنان از حکومت وحدت ملی می‌خواهند که تا روشن شدن پروندۀ ترور جنرال رازق، روابط دپلوماتیک خود را با پاکستان به حالت تعلیق در آورد.
اقبال صافی، رئیس کمسیون امنیت داخلی مجلس نمایندگان در این باره گفت: «سرنخ همۀ این پلان‌های شوم و جنایت‌کارانه، به حکومت پاکستان و سازمان آی اس آی می رسد، بنابر این تا افشای دستان پشت این جنایات و تسلیم نمودن سازمان دهندگان این قتل‌ها به دست بازپرسان بین المللی، حکومت افغانستان مکلف است روابط دپلوماتیک خود را با کشور پاکستان با حالت تعلیق در آورد.»
عبدالرئوف ابراهیمی رئیس مجلس نمایندگان می‌گوید، قرار است روز دوشنبۀ هفتۀ جاری، مسئولان امنیتی و استخباراتی کشور در بارۀ رویداد قندهار به مجلس گزارش دهند.
عبدالرئوف ابراهیمی اظهار داشت: «در جریان هفته ما مسئولان امنیتی را در رابطه با امنیت افغانستان به ویژه چگونگی شهادت جنرالان افغانستان به خصوص جنرال عبدالرازق و جبار قهرمان دعوت کردیم.»
جنرال رازق، فرمانده پیشین پلیس همراه با رئیس امنیت قندهار روز ۲۶ میزان در یک حملۀ مسلحانه در قندهار کشته شدند و والی قندهار زخمی شد.
گفته می شود مهاجمی که بر این مقام‌ها حمله کرد یکی از نفوذی‌های طالبان بود که به تاز‌گی به عنوان محافظ والی قندهار گماشته شده بود.
رئیس جمهور غنی نیز در سفرش به قندهار، اسلام آباد را مخاطب قرار داد و خواهان پیگرد عاملان این رویداد شد.
اما اسلام آباد همواره اتهام دست داشتن را در این رویداد، رد کرده است. شاه محمود قریشی وزیر امور خارجه پاکستان خطاب به دولت مردان افغانستان گفت به جای اتهام زدن سند و مدرک ارائه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *