• انتشار: 31 دسامبر 2016
  • ساعت: 17:22
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 16995
پرینت

شماری از مردم دایکندی خواهان توجه بیشتر دولت به این ولایت شدند

برخی از بزرگان، نمایندگان مجلس و شورای ولایتی، فعالان مدنی و والی ولایت دایکندی با عبدالله عبدالله رئیس اجرایی حکومت دیدار کردند.

آنان در این از مشکلات این ولایت گفتند و خواهان توجه جدی در زمینه میدان هوایی، معارف، صحت، تجهیز نیروهای امنیتی، سرک، بازسازی، تقویت واحدهای اداری و انرژی برق از دولت شدند.

معصومه مرادی والی ولایت دایکندی در گزارش مختصر در باره وضعیت دایکندی گفت: حکومت محلی برای ارائه خدمات بهتر تلاش می‌ورزد اما حل مشکلات و رسیدگی به خواسته‌های مردم نیازمند همکاری حکومت مرکزی است که بیشتر باید توجه و همکاری صورت گیرد.

نمایندگان مردم دایکندی در شورای ملی از رئیس اجرائیه کشور خواسته‌اند: در باره امور انکشافی، مشکلات امنیتی در ولسوالی‌های سرحدی این ولایت، تقویت ولسوالی نومیش، افتتاح ولسوالی پاتو، آسفالت راه‌های مواصلاتی و گسترش میدان هوایی توجه جدی نماید به دلیل اینکه باشندگان این ولایت با مشکلات فراوان روبه‌رو هستند.

در ادامه همچنان نمایندگان شورای ولایتی دایکندی در دیدار با رئیس اجرائیه کشور علاوه کردند: این ولایت به‌دلیل کم‌توجهی حکومت گذشته محروم مانده‌است اما مردم دایکندی از حکومت وحدت ملی انتظار دارند که در زمینه توسعه سرک گردن دیوال، احداث بندهای برق، ارائه خدمات صحی، پروژه‌های انکشافی و تعدیل واحدهای اداری توجه صورت گیرد.

رئیس اجرائیه کشور بعد از استماع خواسته‌های نمایندگان ولایت دایکندی وعده سپرد: حکومت در حد توان و براساس امکانات موجود در باره حل مشکلات ولایت دایکندی در زمینه‌های مختلف توجه می‌کند، در باره پروژه‌های انکشافی و بازسازی سرک‌ّ‌ها به وزارت مالیه هدایت می‌دهد تا شامل بودجه ملی شود.

رئیس اجرائیه کشور در اخیر تاکید کرد: در باره مشکلات امنیتی، تجهیز نیروهای امنیتی در ولسوالی‌های سرحدی، گسترش میدان هوایی و احداث بندهای برق در ولایت دایکندی در جلسه شورای وزیران و کابینه بحث صورت می‌گیرد تا اقدامات لازم انجام شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *