• انتشار: 8 اکتبر 2015
  • ساعت: 19:20
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 3303
پرینت

شماری از فعالان مدنی شهر کابل نسبت به عملکرد دولت اعتراض کردند

شماری از فعالان مدنی و محصلان شهر کابل نسبت به عملکرد دولت اعتراض کردند و گفتند که از دولت وحدت ملی قطع امید کرده اند. آنها دولت را دولتی ناموفق خواندند.

این فعالان مدنی و محصلان با اجتماعی در شهر کابل تصمیم داشتند یک سالگی دولت وحدت ملی را جشن بگیرند، اما آنها طی مراسم خود عملکردهای دولت را به تمسخر گرفتنند.

برخی از این فعالان، نقاب محمد اشرف غنی رئیس جمهوری را به صورت داشتند و برخی دیگر نقاب داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرایی کشور را به صورت زده بودند و جریان فعالیت های انتخاباتی و شعارهای انتخاباتی این دو رهبر را در قالب یک نمایش به اجرا در آوردند.

یکی از این فعالان نیز ماسکی از جان کری وزیر خارجه ایالات متحده را به صورت داشت و کیکی را به دو نیم تقسیم کرد که اشاره به تقسیم قدرت میان اشرف غنی و داکتر عبدالله داشت.

یک فعال مدنی گفت “رهبران دولت وحدت ملی سال گذشته وعده های زیادی را سپرده بودند، اما اکنون پس از گذشت یک سال هیچ کدام از وعده های آنان عملی نشده است. ”

معترضان همچنین برخی از شعارهای انتخاباتی رهبران دولت وحدت ملی را روی تکه های از یخ نوشتند و آن یخ ها را در زیر آفتاب گذاشتند تا آب شود، تا استعاره ای برای از بین رفتن شعارهای این رهبران باشد.

یک محصل دانشگاه گفت “ما از دولت وحدت ملی قطع امید کرده ایم و این مراسم را برگزار کردیم تا یک سالگی این دولت ناموفق را نشان دهیم.”

یکی دیگر از این فعالان مدنی گفت “رهبران دولت وحدت ملی وعده سپرده بودند تا فقر را ریشه کن کنند و برای جوانان بیشتر کار کنند، اما پس از گذشت یک سال، تمامی این وضعیت ها بهتر که نشده است هیچ، بدتر نیز شده است.”

آنان همچنین گفتند که بیکاری در کشور رشد بسیار چشمگیری داشته و رفاه اقتصادی مردم نیز بدتر شده است. آنها همچنین گفتند که ناامنی طی یک سال گذشته افزایش یافته است.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *