• انتشار: 3 اکتبر 2015
  • ساعت: 13:33
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 3143
پرینت

شفاخانه داکتران بدون مرز در قندوز تصادفی مورد حمله هوایی آمریکا قرار گرفت

شفاخانه داکتران بدون مرز در قندوز امروز (شنبه) صبح اشتباهی مورد حمله هوایی نیروهای آمریکایی قرار گرفت که سه کارمند این شفاخانه کشته و سی تن دیگر مفقود شدند.

در بیانیه ای که از سوی داکتران بدون مرز منتشر شده آمده است که این مرکز درمانی صبح امروز شنبه مورد حمله هوایی قرار گرفت و بشدت آسیب دید.

۱۰۵ مریض و بیش از ۸۰ کارمند داخلی و خارجی در هنگام بمباران در این مرکز درمانی حضور داشتند.

لازم به ذکر است پس از اینکه شورشیان طالبان دوشنبه هفته گذشته شهر قندوز را به تصرف خود درآوردند، درگیری های شدیدی میان شورشیان طالبان و نیروهای امنیتی کشور و نیروهای خارجی صورت گرفت.

نیروهای آمریکایی تاکنون چندین بار با حملات هوایی مواضع طالبان را مورد حمله قرار داده اند.

رئیس شفاخانه داکتران بدون مرز گفت “ما از اینکه مورد حمله هوایی قرار گرفتیم شدیدا شوکه شده ایم.”

وی گفت “ما هنوز آمار تلفات نهایی را نداریم، اما تیم درمانی ما در تلاش هستند تا زخمی ها را تداوی کرده و آمار کشته ها را نیز هر چه زودتر اعلام کنند. ما از تمامی طرف ها می خواهیم تا به ایمنی مراکز صحی و کارمندانش احترام بگذارند.”

جنرال برایان تریبوس سخنگوی نظامیان آمریکایی در افغانستان طی بیانیه ای گفت که نیروهای آمریکایی یک حمله هوایی را در شهر قندوز در ساعت ۰۲:۱۵ بامداد به وقت محلی راه اندازی کردند.

وی افزود “این حمله هوایی ممکن است خساراتی را نیز به مراکز صحی اطراف هدف های حمله وارد کرده باشد، اما این حادثه تحت بررسی می باشد.”

داکتران بدون مرز می گویند از زمانی که شورشیان طالبان شهر قندوز را در روز دوشنبه هفته گذشته به تصرف خود درآوردند و به مدت سه روز در تصرف آنان بود، این مرکز صحی بیش از ۳۹۴ زخمی را درمان کرده است.

ذبیح الله مجاهد که خود را سخنگوی طالبان می نامد می گوید که این مرکز صحی توسط نیروهای آمریکایی مورد حمله قرار گرفته، و در زمان حمله هیچ شورشی طالبان در این مرکز صحی حضور نداشته است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *