• انتشار: ۲۰ ثور ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۳:۳۳
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 9440
پرینت

شش شهروند افغان در شلیک پولیس ایران کشته شدند

به گزارش پژواک پولیس ایران با شلیک گلوله به سوی مهاجران غیرقانونی افغان، ۶ تن را کشت و ۱۸ تن دیگر از این مهاجرین را زخمی کرد.

 

خبرگزاری پژواک نوشت که پولیس ایران یک لاری/کامیون که مهاجران غیرقانونی افغانستانی را به خاک ایران منتقل می کرد تعقیب کرده، و پس از اینکه راننده این لاری به دستور توقف پولیس ایران توجه نکرده، پولیس به سوی این لاری شلیک کرده است.

در نتیجه شلیک پولیس، شش تبعه افغان کشته شده و ۱۸ تن دیگر زخمی شدند.

این خبرگزاری می افزاید که این رویداد در ساعات پایانی روز یکشنبه در حومه شهر رفسنجان در ولایت کرمان بوقوع پیوست. اکثر این مهاجران بیست تا سی ساله بودند.

پژواک به نقل از علی رضا پریور رئیس پولیس منطقه یاد شده گفت که ابتدا این لاری توسط نیروهای امنیتی در بیابان دیده شد، و زمانی که راننده لاری به دستور توقف نیروهای امنیتی توجه نکرد، پولیس گشت مجبور به تعقیب این لاری شد.

آقای پریور می گوید نیروهای امنیتی ایران زمانی مجبور به شلیک شدند که راننده لاری با وجود بلوکه های موجود در جاده با موتر خود به روی سربازان پولیس آمد.

ایران بیش از یک و نیم میلیون مهاجر افغان را در خود جای داده است و گفته می شود همین تعداد نیز مهاجر غیر قانونی افغانستانی در این کشور اقامت دارند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *