• انتشار: ۸ جوزا ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۶:۵۹
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 21169
پرینت

ششمین گروه پناهجویان افغان چهارشنبه از آلمان اخراج می شود

گزارش های منتشر شده می رساند که چهارشنبه آینده (۳۱ می) ششمین گروه از پناهجویان افغان از کشور آلمان اخراج می شوند.

همزمان با این رویداد قرار است عده ای از فعالان حقوق پناهجویان در یک گردهمایی به نشانه اعتراض مقابل سفارت افغانستان در برلین تجمع کنند.

معترضان تصمیم دارند که با شعار “بازی با جان انسان را متوقف کنید” و “به سیاست سکوت، مسامحه و تبعیض “نه” بگوییم” مقابل سفارت جمع شوند.

مرتضی رحیمی از برگزار کنندگان این گردهمایی اعتراضی، در صفحه فیسبوک خود نوشته است که در ادامه‌ای اعتراض‌ به روند اخراج پناه‌جویان افغانستان از آلمان، این‌بار قرار است هم‌زمان با ششمین دور اخراج جمعی پناه‌جویان افغان از آلمان روز چهارشنبه ۳۱ می ساعت ۳ بعد از ظهر در برابر سفارت افغانستان در برلین تجمع کنیم تا به سکوت، مسامحه و تبعیض “نه” بگوییم.

آقای رحیمی می گوید که افغانستان، سال‌هاست به میدان اصلی جنگ و مانورِ تقابل منافع جهان و جریان‌های بنیادگرا تروریستی مبدل شده است. بر کم‌تر کسی پوشیده است که افغانستان از برکت سیاست‌های مسامحه با گروه‌های «تروریستی» و سیاست‌های مغرضانه‌ای کشورهای منطقه و جهان، با گذشت هر روزتبدیل به مأمن امنی برای «طالبان» و دیگر گروه‌های «تروریستی» شده و سرزمین ناامنی برای شهروندان و ساکنان بی‌پناه‌اش است.

او همچنین بر این باور است که تفاهم‌نامه‌ای اخیر دولت‌های افغانستان و آلمان مبنی بر بازگرداندن اجباری پناه‌جویان، مُنافی تمامی اصول و موازین حقوق بشر است. ازین‌رو،بسیاری از نهادها و سازمان‌های مدنی و حقوق بشری، این تفاهم‌نامه راتوافقی سیاسی، مغرضانه و سودجویانه می‌دانند که حق پناه‌جویی و زندگی در”امنیت” را از هزاران انسان بی‌گناه ستانده است.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *