• انتشار: ۲ اسد ۱۳۹۶
  • ساعت: ۰۸:۳۶
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 22848
پرینت
غنی در پیوند به برق 500 کیلوولت ترکمنستان:

شرایط نسبت به سال گذشته تغییر کرده، ذخایر زغال سنگ اشپشته زیاد است

محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری شب گذشته با سران شورای عالی مردمی جنبش روشنایی در ارگ گفتگو کرد و گفت که شرایط نسبت به سال گذشته تغییر کرده است.

 

آقای غنی افزود، در حال حاضر دو بحث در این حوزه مطرح است؛ نخست قرادادهای عبور برق از آسیای میانه به جنوب آسیا از مسیر افغانستان و دوم دریافت های جدید ایشان از ظرفیت معادن ذغال سنگ اشپشته بامیان.

جنبش روشنایی با نشر اعلامیه ای گفته است که رئیس جمهور تفاوت میان سروی های قبلی با بررسی های جدید در مورد ذخایر ذغال سنگ اشپشته را بسیار زیاد خواند.

جنبش روشنایی نیز بر طرح شرکت المانی فیشنر تاکید داشت که مسیر بامیان می تواند در تولید برق حرارتی به کشور کمک کند و مفید واقع شود.

ارگ نیز با نشر خبرنامه ای گفته است که احمد بهزاد به نمایندگی از شورای عالی مردمی با اشاره به حرکت مدنی جنبش روشنایی گفت، مبارزه ما برای عدالت و یک افغانستان دموکراتیک بوده و مطالبات ما برای حل مشکلات می باشد.

به نقل از خبرنامه ارگ، آقای بهزاد گفت، ما خواهان عزت برای نظام افغانستان، تصحیح مناسبات و اصلاحات می باشیم و مطالبات مشروع مردم را از حکومت می خواهیم.

ارگ نوشته: در این دیدار محمد سرور دانش معاون دوم رئیس جمهور نیز صحبت کرد و به ارزش و اهمیت گفتگو در راستای حل چالش ها اشاره نمود.

به گفته خبرنامه ارگ ریاست جمهوری، در اخیر جلسه محمد اشرف غنی فیصله کرد تا کمیسیون تخنیکی ایجاد و موضوع برق ولایت بامیان را به صورت اساسی مورد بحث قرار دهد.

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *