• انتشار: ۲۵ ثور ۱۳۹۸
  • ساعت: ۱۴:۳۱
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 34632
پرینت

شایعه ناپدید شدن رئیس جمهور غنی دروغ است/ غنی در صحت کامل به سر می‌برد

سخنگویان حکومت به شایعات ناپدید شدن رییس جمهور واکنش نشان دادند و با نشر تصویری از وی تاکید کردند محمداشرف غنی در صحت کامل به سر می‌برد.

از روز گذشته بدین سو، شایعاتی مبنی بر غیبت رئیس جمهور غنی در جلسات مهم حکومتی و به پیش بردن این جلستات توسط رئیس اجرایی نشر می‌شود.
شماری از کاربران صفحات اجتماعی نوشته‌اند آقای غنی حتی از دو روز بدین سو به دفتر کارش نیز نرفته است.
این کاربران به نقل از یک منبع در ریاست جمهوری مدعی شده‌اند طی دو روز گذشته، نشست‌های حکومتی در ارگ به ریاست داکترعبدالله عبدالله رییس اجرایی برگزار شده است.

گفته می‌شود آقای عبدالله در کنار رهبری نشست تدارکات ملی در ارگ، رهبری گفتگوهای هیأت افغانی با الیس ویلز معاون وزارت خارجه امریکا را نیز به دوش داشته است.

کاربران صفحات اجتماعی همچنان به این مساله که در جریان دو روز گذشته در صفحات رسمی ارگ ریاست جمهوری، هیچ تصویر تازه‌ای از آقای غنی منتشر نشده است نیز اشاره کرده‌اند.

اما سخنگویان ارگ ریاست جمهوری و ریاست اجرایی پس از دست به دست شدن این شایعات در صفحات اجتماعی به آن واکنش نشان دادند.

شاه حسین مرتضوی، یکی از سخنگوی ارگ ریاست جمهوری، گرچه مستقیم به این شایعات اشاره نکرده اما در صفحه فیسبوکش نوشته: «ده ملییون کاربر فضای مجازی که تقریبا یک سوم جمعیت کشور را تشکیل می‌دهد مثل ذره‌بین رفتار و اعمال حکومت را نظارت، نقد و تعقیب می‌کنند. همچنان هرشهروند در نقش یک خبرنگار از گوشه و کنار کشور از رویداد‌های مختلف اطلاع رسانی می‌کنند.»

وی نوشته : «خوشحالیم که کاربران فضای مجازی همه روزه فعالیت‌های ریاست جمهوری را تعقیب می‌کنند، به‌گونه‌‌ای که اگر حتا یک روز خبر و تصویری از رییس جمهور به نشر نرسد مایه دلتنگی و پرسش قرار می‌گیرد.»  

درانی وزیری، معاون سخنگوی رییس جمهور، نیز در فیسبوک خود نوشته است: «رئیس جمهور دارای صحت کامل است شایعات را باور نکنید.»

درهمین حال مجیب الرحمان رحیمی، سخنگوی ریاست اجرایی حکومت، نیز خطاب به کاربران فضای مجازی در فیسبوک خود نوشته است: « گه‌گاهی طبق نیاز و ضرورت رییس اجرایی برخی از جلسات رسمی را در ارگ و دیگر اماکن رسمی ریاست می‌کند این بار نیز طبق صلاح دید رهبری حکومت وحدت ملی ایشان جلسه تدارکات ملی و مذاکرات بازنگری کمک‌های ملکی ایالات متحده را در ارگ ریاست جمهوری ریاست کردند.»

وی گفته است کدام حادثه‌‌ای اتفاق نیفتاده و بحث‌هایی که در مورد عدم حضور رییس جمهور در این جلسات مطرح گردیده صحت ندارند.

اما برخی دیگر از کاربران صفحات اجتماعی نیز ریاست عبدالله در جلسات رسمی در ارگ را سوژه قرار داده و آن را به پرسش گرفته‌اند.

ناصرکامیار یکی از کابران فیسبوک نوشته است: « در پایان عمر حکومت رییس جمهور خواسته کمی انصاف کند و به شریک قدرت خود هم اجازه دهد تا یک جلسه را رهبری کند.»

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *