• انتشار: 23 ژانویه 2017
  • ساعت: 14:17
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 17851
پرینت

شاهراه سالنگ مسدود شد

مسئولان حفظ و مراقبت سالنگ ها می گویند که برف باری های شدید در سالنگ ها باعث شده است که شاهراه سالنگ مسدود شود و عبور و مرور وسایط ممنوع شود.

جنرال عبدالرجب، مسوول حفظ و مراقبت از سالنگ ها می گوید که درحال حاضر وسایط این نهاد در حال پاک کاری شاهراه هستند تا رفت و آمد را بر روی وسایط باز کنند.

جنرال رجب پیش از چاشت امروز (دوشنبه) به رسانه ها گفته: طوفان شدید همراه با ریزش برف از روز گذشته به اینسو در این شاهراه جریان دارد و به دلیل انحراف وسایط از جاده؛ دو ساعت قبل این شاهراه را به روی ترافیک مسدود ساخته کردند.

آقای رجب می گوید شدت طوفان در سالنگ ها در حال افزایش است و ساحه دید بی نهایت محدود شده است و موترهای مسافربری و باربری در دو سمت تونل سالنگ توقف داده شده اند.

او گفت که ارتفاع برف در سالنگ شمالی ۴۰ سانتی متر و در سالنگ جنوبی ۵۰ سانتی متر است و اکنون هم برف باری در این ساحات جریان دارد.

آمر حفظ و مراقبت سالنگ ها می گوید که درحال حاضر وسایط این نهاد در حال پاک کاری سرک از برف هستند و در صورت رفع مشکلات ترافیکی، شاهراه به روی وسایط باز خواهد شد.

شاهراه سالنگ یکی از شاهراه های مهم ترانسپورتی کشور است که ۹ ولایت شمالی را به کابل و جنوب وصل می کند.

ساحات سالنگ ها به دلیل ارتفاع بلند جغرافیایی برف گیر است که در زمستان با ریزش برف و طوفان شدید این شاهراه به روی ترافیک مسدود می شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *