• انتشار: 19 نوامبر 2016
  • ساعت: 12:07
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 15475
پرینت

سیگار: در ساخت یک هوتل ۵ ستاره در کابل ۸۵ میلیون دالر اختلاس شده است

اداره بازرسی امریکا در امور افغانستان (سیگار) در تازه ترین گزارش خود نوشته است که در ساخت یک هوتل ۵ ستاره در کابل احتمال ۸۵ میلیون دالر اختلاس وجود دارد.

به نقل از خبرگزاری بخدی؛ این اداره در نامه ی به شرکت سرمایه گذاری خصوصی خارجی آمریکا نوشته که هتل ۵ ستاره و آپارتمانی که با وام ۸۵ میلیون دالری این شرکت در نزدیکی سفارت آمریکا در کابل ساخته شده، غیر قابل استفاده بوده و خالی رها شده است.

در گزارش همچنان آمده است که به اساس بررسی این نهاد، وام‌ های ساخت این هوتل و آپارتمان نیمه تکمیل، احتمالا در نتیجه یک اختلاس بوده است.

گزارش این اختلاس در حالی منتشر می شود که پیش از این یک سناتور امریکایی اعلام کرده بود که امریکا باید به دلیل فساد در افغانستان، در مورد کمک های این کشور تجدید نظر کند.

مالیات اضافی به مردم امریکا

در همین حال اما در نامه سیگار آمده است که در حال حاضر سفارت آمریکا در افغانستان باید امنیت این هوتل و آپارتمان را تأمین کند.

سیگار همچنان نوشته است که تامین امنیت هوتل پنچ ستاره و آپارتمان مالیات اضافی را بر مردم آمریکا تحمیل می ‌کند.

سیگار تصریح کرده است که شکست در مدیریت و نظارت درست بر این وام‌ ها نمایانگر مشکلات سیستماتیک در مدیریت و نظارت شرکت سرمایه گذاری خصوصی خارجی در دیگر پروژه‌ها در افغانستان و سایر کشور ها در سراسر جهان بوده که میلیون‌ ها دالر اضافی را در خطر قرار داده است.

این نهاد از شرکت سرمایه گذاری خصوصی خارجی خواسته که با توجه به اینکه این پروژه‌ ها ظاهرا از سه سال به این سو ناتمام رها شده ‌اند، باید برای بازپس گرفتن وام‌ ها از دریافت کنندگان آن اقدام کند.

پیش از این اما سیگار در مورد موجودیت فساد در کشور هشدار داده و گفته است که فساد در افغانستان، تمامی دستآورد های امریکا را در این کشور تهدید می‌ کند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *