• انتشار: ۲۷ حوت ۱۳۹۶
  • ساعت: ۲۱:۴۵
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 27213
پرینت
خطاب به حکمتیار:

سیه روی شود هر که در او غش باشد!

حزب اسلامی شاخه گلبدین حکمتیار مدعی است که حکمتیار با تعدادی از مردم دایکندی و مسئولان دفتر ولایتی این حزب برای مناطق مرکزی افغانستان، دیدار و گفتگو کرده است.

حکمتیار در این دیدار که در کابل انجام شد، از مردم مناطق مرکزی افغانستان به خصوص متنفذین دایکندی خواست که مردم را برای حمایت از حزب اسلامی منسجم کنند. وی در بخش دیگری از سخنانش بیان داشت: «اعضای حزب اسلامی بدون هیچ نوع تعصب لسانی، مذهبی و سمتی برای اهداف مقدس این حزب متعهد هستند.»

حکمتیار در حالی از عدم تعصب مذهبی سخن گفته که او در یکی از کتاب های خود به اسم «متضاد روایات، مذهبی اختلافات»، مذهب آنانی را که اخیرا با او دیدار کرده ‌اند، ساخته ‌و پرداخته یهودی ‌ها دانسته است. او به صراحت در این کتاب گفته است که مذهب رافضی ریشه قرآنی ندارد و باطل است. این کتاب همین لحظه برای دانلود رایگان، روی سایت «شهادت» ارگان نشراتی حزب اسلامی یا وبلاگ شخصی گلبدین حکمتیار قرار دارد.

بد نیست این را هم بدانید که حکمتیار در حالی از مردم هزاره، خواستار همکاری شده که او در پیام عید فطر سال ۱۳۹۲ خورشیدی، هزاره‌ها را به کوچ اجباری تهدید کرد. او ضمن هشدار، خطاب به هزاره ‌ها گفت: «آن روز فرا خواهد رسید که مردم مظلوم افغانستان برای احقاق حقوق غصب شده شان کمر ببندند و در آن زمان در هیچ گوشه کشور پناهگاهی برای خود نخواهید یافت.»

حکمتیار در همین پیام، هزاره‌ها را اقلیتی دانست که بر نقاط حساس افغانستان از جمله اقتصاد این کشور سلطه پیدا کرده‌اند.

جالب است؛ او در این پیام، بر دولت افغانستان تاخت که تحت‌ فشار ایران و آمریکا، منطقه دایکندی را به ولایت تبدیل کرده است. اکنون همین شخص، داعیه دوستی با هزاره‌ها را سر داده و متأسفانه تعدادی نیز از مناطق مرکزی افغانستان، جذب حزب اسلامی شده ‌اند. اسامی این افراد و نوع مسئولیت شان در حزب اسلامی، نزد نگارنده موجود است.

چنین افرادی دانسته و ندانسته، به حکمتیار دلخوش کرده‌اند؛ در حالی که او در سخت ‌ترین شرایط، مردمان غرب کابل را تنها گذاشت. حکمتیار از عدم تعصب مذهبی حرف زده در حالی که او با تاختن بر یک مذهب، بالاترین توهین‌ها و ظلم‌ ها را در حق همان مذهب روا داشته است. حکمتیار مصداق این سخن معروف است که «سیه روی شود هر که در او غش باشد.»

برای شرمساری حکمتیار همین کافی است که داد از عدم تعصب مذهبی می‌ زند اما اراجیفی به نام «متضاد روایات، مذهبی اختلافات» را به صورت رایگان توزیع می‌کند. او در حالی از عدم تعصب زبانی و لسانی حرف زده که حساسیت خاصی به کلمه «فارسی» دارد.

سخن آخر این که او در حالی دست به دامان مردم دایکندی شده و از عدم تعصب سمتی سخن گفته که سه ماه پیش در سفر به ولایت خوست، گفت: «حق لوی پکتیا باید از ولایت‌های کوچکی مثل دایکندی بیشتر باشد.»

محمد مرادی از برگه خداداد فقیهی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *