• انتشار: 27 آگوست 2017
  • ساعت: 13:47
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 23817
پرینت

سیصد و شصت کارمند اداره هوانوردی جهت آموزش به خارج فرستاده می شود

اداره مستقل هوانوردی ملکی اعلام کرده که سفارت امریکا قرار است زمینه اموزش ۳۶۰ کارمند این اداره را در خارج از کشور فراهم کند.

محمود شاه حبیبی رئیس عمومی اداره مستقل هوانوردی در دفتر کارش با ایریک فریتر مستشار اقتصادی سفارت امریکا مقیم کابل و معاونش، دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار که بعد از ظهر روز شنبه ۴ سنبله در اداره مستقل هوانوردی ملکی انجام شد؛ دو طرف پیرامون همکاری های ایالات متحده امریکا در بخش هوانوردی ملکی از جمله موضوع تمویل بورسیه های تحصیلی برای کارمندان اداره مستقل هوانوردی ملکی صحبت کردند.

هم چنان در این دیدار روی اعزام و تمویل مالی بورسیه برای ۳۶۰ تن از کارمندان ریاست های مختلف اداره مستقل هوانوردی ملکی به منظور آموزش به خارج از کشور بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

مستشار اقتصادی سفارت امریکا مقیم کابل در زمینه تمویل و آماده کردن هزینه مالی اعزام ۳۶۰ تن از کارمند اداره مستقل هوانوردی ملکی به خارج از افغانستان، اعلام همکاری کرده گفت که به زودی این پیشنهاد منظور خواهد شد.

سال گذشته نیز ۷۵ تن از کارمندان اداره مستقل هوانوردی ملکی به کمک مالی سفارت امریکا به منظور آموزش در بخش هوانوردی به خارج از کشور فرستاده شده بودند.

رئیس عمومی اداره مستقل هوانوردی ملکی از همکاری های ایالات متحده امریکا با افغانستان به خصوص در بخش هوانوردی ملکی اظهار قدردانی و سپاسگزاری کرده و نتایج آنرا برای نظام هوانوردی ملکی و گسترش و بهبود خدمات ترانسپورت هوایی کشور ارزنده و مفید ارزیابی کرد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *