• انتشار: 16 ژانویه 2017
  • ساعت: 17:06
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 17570
پرینت

سیزده قرارداد به ارزش ۱۳ میلیارد افغانی به امضاء رسید

کمیسیون تدارکات ملی در هشتاد و دومین جلسه اش که به ریاست رئیس‌جمهوری دایر شده بود ۱۳ قرارداد به ارزش حدود ۱۳٫۵ میلیارد افغانی منظور کرد.

 

عمده ترین قرارداد های منظور شده مربوط به انتقال پنج لین برق از ولایت غزنی الی ولایت قندهار، ساختمان فاز دوم شبکه آبرسانی شهر ایبک ولایت سمنگان، حفاری، بازسازی، آزمایش و تجهیز دو حلقه چاه در ساحه معدن یتیم طاق شبرغان، تدارک پنجصد و پنجاه هزار لیتر تیل دیزل و پطرول مورد ضرورت وزارت معارف و پنج قرارداد مواد اعاشه ای وزارت دفاع ملی و چهار قرارداد مواد اعاشه ای وزارت امور داخله است.

همچنان کمیسیون تدارکات ملی پیشنهاد وزارت انرژی و آب را مبنی بر فسخ قرارداد پروژه مایکرو هایدل ولسوالی چمکنی ولایت پکتیا و نیز فسخ کرد و قرارداد نظارت و ارزیابی یونت های نمبر ۱ و ۳ و پرزه جات احتیاطی بند نغلو را که از جانب شرکت برشنا پیشنهاد شده بود، مورد تایید قرار داد.

کمیسیون تدارکات ملی به وزارت مالیه و شرکت برشنا تذکر داد که در زمینه تمویل هزینه مالی احیای مجدد بند برق نغلو توجه لازم کنند.

از جانب دیگر کمیسیون تدارکات ملی اعطای قرارداد تدارک روغنیات شرکت افغان تیلی کام را صرف برای مدت دو ماه جهت رفع نیازمندی های لازم منظور و فیصله کرد تا این قرارداد مجددا داوطلبی گردد.

قابل ذکر است که قرارداد ۴ قلم مواد اعاشه ای (گوشت) مربوط وزارت دفاع ملی نیز مشروط به بررسی وزارت اقتصاد مورد تایید کمیسیون قرار گرفت.

از سوی دیگر حین بحث بالای قرارداد های اعاشه ای وزارت دفاع ملی، کمیسیون تدارکات ملی اکیدا به آن وزارت تذکر داد تا استفاده از تولیدات و منابع داخلی را در مواد اعاشه ای آن وزارت افزایش ببخشد.

رئیس جمهوری در این زمینه وزارت های صحت عامه و زراعت، آبیاری و مالداری را مکلف کرد تا معیار های خریداری مواد غذایی وارداتی وزارت دفاع ملی را بررسی کنند.

ایشان همچنان هدایت داد که برای تثبیت قیمت های تخمینی واقع بینانه تثبیت احتیاج آن وزارت، مکانیزم مؤثر ایجاد گردد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *