• انتشار: 10 جولای 2017
  • ساعت: 07:32
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 22431
پرینت

سیزده عنوان کتاب در جشنواره دمبوره به نمایش گذاشته شده بود

مسئولان برگزاری جشنواره دمبورهدر حاشیه ی این نمایشگاه ۱۳ عنوان کتاب که در مورد بامیان نوشته شده بود نیز به نمایش گذاشته بودند.

این کتاب‌ها، در سال گذشته، به مناسبت جشن اختتامیه‌ی بامیان نخستین پایتخت فرهنگی سارک، با تمویل مالی اداره محلی بامیان، چاپ و وارد بازار کتاب گردیدند.

طاهر زهیر، والی بامیان در این باره گفته است که بدون شک، آثار چاپ شده، با همت و سعی صاحبان اثر و تلاش و پشتکار این دو شخصیت دلسوز به فرهنگ و ارزشهای فرهنگی، امروز به عنوان سرمایه های مدون مردم و مناطق مرکزی، وجود نمی داشتند.

آقای زهیر همچنین از تلاش و همکاری‌های مفید و مؤثر استاد محمد جواد اصغری و استاد محمد امین ابتهاج حجتی سپاسگزاری و قدردانی کرد.

او گفته که توفیق عرضه‌ی چنین آثاری، پژوهشگران و دانشجویان را کمک می‌کنند تا در رابطه به بامیان و معرفی داشته ها و ظرفیت های بامیان، از آنها بهره‌مند گردند و دریچه‌های تحقیق و پژوهش، در حوزه‌ی بامیان و بامیان شناسی، باز گردیده و راوی گذشته و امروز بامیان برای فردا باشند.

مقام های دولتی بامیان می گویند برای همه‌ی محققان و پژوهشگران و برای صاحبان آثار چاپ شده و استاد اصغری و استاد ابتهاج حجتی آرزوی موفقیت در راستای کار و فعالیت های فرهنگی و فکری شان دارند و در این مسیر از هیچ نوع حمایت و همکاری دریغ نخواهند کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *