• انتشار: 14 فوریه 2017
  • ساعت: 20:18
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 18785
پرینت

سیاف: هیچ قوای بیرونی نمی تواند افغانستان را شکست دهد

عبدالرب رسول سیاف یکی از چهره های سیاسی و مجاهد کشور با بیان اینکه یک و نیم میلیون تن در افغانستان برای شکست قوای شوروی جانشان را از دست دادند، گفت که هیچ قوای بیرونی نمی تواند سبب فروپاشی نظام افغانستان شود.

آقای سیاف که از چهره های برجسته سیاسی کشور می باشد امروز در ارگ ریاست جمهوری و در مراسم تجلیل از سالروز خروج ارتش سرخ شوروی گفت که ملت افغانستان در برابر شوروی با از دست دادن در حدود یک و نیم میلیون تن به پیروزی رسید.

وی با بیان اینکه ملت افغانستان باید با افتخار از این روز تجلیل نمایند گفت که هیچ قوای خارجی نمی تواند سبب فروپاشی نظام افغانستان شود، مگر اینکه بدنه نظام از داخل خراب گردد.

آقای سیاف تاکید کرد که تا زمانی که نظام از داخل تخریب نشود، هیچ قوای بیرونی که بخواهد نظام را سرنگون کند، قادر به انجام این کار نخواهد بود.

وی در این رابطه گفت که انواع فسادها به ویژه فساد اخلاقی می تواند سبب سرنگونی نظام گردد و از مقامات کشور خواست تا در راستای جلوگیری از فساد اقدامات لازم را روی دست بگیرند.

عبدالرب رسول سیاف همچنین در سخنانش به موضوع آزادی بیان اشاره کرد و گفت که از آزادی بیان حمایت می کند اما این آزادی بیان نباید به ارزش های ملت افغانستان مانند جهاد علیه شوروی لطمه وارد کند.

وی گفت که هر گونه حرکت و توهین علیه جهاد ملت افغانستان به منزله حمله و توهین به دین محسوب می گردد.

او افزود که مجاهدین کشور را که به بیگانگان فروخته شده بود، آزاد کردند.

لازم به ذکر است که نیروهای شوروی در ۱۴ دسامبر سال ۱۹۷۹ از زمین و هوا وارد کشور شدند. جنگ علیه نیروهای به رهبری شوروی تقریبا ۹ سال به طول انجامید و سرانجام در چنین روزی ارتش شوروی مجبور به ترک خاک افغانستان گردیدند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *