• انتشار: ۲ جدی ۱۳۹۴
  • ساعت: ۱۶:۳۲
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 5396
پرینت
رئیس شورای ولایتی هلمند:

سه ولسوالی هلمند در حال سقوط است!

رئیس شورای ولایت هلمند می گوید در حال حاضر طالبان بر پنچ ولسوالی ولایت هلمند کنترول دارند و سه ولسوالی دیگر نیز در حالت سقوط قرار دارد.

 

کریم الله اتل امروز چهارشنبه در یک نشست خبری گفت که ولسوالی های سنگین، مارجه، واشیر در حال سقوط قرار دارند.

اما بعد از این نشست مطبوعاتی، سرپرست وزارت دفاع در نشستی خبری گفت که در هلمند هیچ ولسوالی سقوط نکرده است و وضعیت در این ولایت تحت مدیریت است.

اما رئیس شورای ولایتی هلمند می گوید که ولسوالی های باغران، دیشو و ناومیش در دوره حکومت آقای کرزی سقوط کرده بود و ولسوالی های مانند موسی قلعه و نوزاد در دوره حکومت اشرف غنی سقوط کرده است.

آقای اتل اظهار کرد ناامنی ها باعث شده است که بیش از ۶۲ هزار خانواده خانه های خود را ترک کنند که ۵۲ هزار از این خانواده ها در ولایت های دیگر اسکان گزین شده اند.

کریم الله اتل، مواد مخدر، آب و معادن در هلمند را از عوامل ناامنی در هلمند خواند که شورشیان به حمایت از کشور های همسایه =این ولایت را ناامن ساخته اند.

در همین حال عنایت الله ناصر، رئیس شبکه هماهنگی و توانمندی جوانان در هلمند در نشستی موسوم به (هلمند را دریابید) گفت که جنگ در هلمند باعث شده است تا باشندگان این ولایت از آموزش به دور بمانند.

آقای ناصر گفت، در حال حاضر به دلیل افزایش جنگ در هلمند پنچ در صد مردان و تنها یک در صد زنان به مراکز آموزشی دسترسی دارند.

او هشدار داد اگر وضعیت به همین منوال ادامه یابد وضعیت معارف، آموزش و آموزگاران به پایین ترین سطح می رسد که این برای دولت مرکزی شرم آور است.

ناصر تاکید کرد، پیام جوانان هلمند برای گروه های مخالف مسلح دولت این است که با دامن زدن به ناامنی و داغ نگهداشتن تنور جنگ، کودکان و جوانان هلمندی را بیشتر از این از آموزش و آینده که در انتظار شان است محروم نسازند.

شبکه هماهنگی و توانمندی جوانان در هلمند با صدور قطعنامۀ از حکومت خواست که هیاتی را با اشتراک جوانان و نهادهای مدنی به هلمند بفرست تا وضعیت این ولایت از نزدیک بررسی کنند.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

  1. […] منبع خبر […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *