• انتشار: 17 نوامبر 2017
  • ساعت: 13:48
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 25458
پرینت

سه هزار سرباز اضافی آمریکا وارد افغانستان شدند

وزارت دفاع آمریکا اعلام کرده است که سه هزار سرباز اضافی این کشور تحت استراتژی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به افغانستان اعزام شده اند.

پنتاگون روز گذشته (پنجشنبه) اعلام کرد که سه هزار سرباز دیگر این کشور تحت استراتژی دونالد ترامپ برای جنوب آسیا و افغانستان هم اکنون به افغانستان اعزام شده و به این کشور رسیده اند.

هم اکنون شمار نیروهای آمریکایی حاضر در افغانستان به حدود چهارده هزار تن رسیده است.

پنتاگون پیش تر شمار نیروهایش در افغانستان را ۱۱ هزار تن اعلام کرده بود. این در حالیست که قبل از آن بارو بر این بود که آمریکا تنها ۸۴۰۰ تن نیرو در افغانستان دارد.

برید جنرال «کنیت مکنزی» مدیر ستاد مشترک وزارت دفاع آمریکا روز گذشته به خبرنگاران گفت: “هم اکنون پروسه اعزام سربازان تازه به افغانستان را تمام کرده ایم.”

وی افزود: “شمار تازه نیروهای آمریکایی در افغانستان هم اکنون در حدود ۱۴ هزار تن است. شاید کمی کمتر باشد و یا شاید کمی بیشتر از این تعداد باشد.”

به گفته ی وی، این سربازان تازه نفس در زمینه آموزش و مشوره به نیروهای امنیتی افغانستان برای مبارزه علیه طالبان فعالیت خواهند کرد.

این سربازان در حالی به افغانستان اعزام می شود که جنرال جان نیکلسون فرمانده نیروهای آمریکایی در افغانستان پیش تر گفته بود که تقریبا به ۱۶ هزار سرباز برای اتمام ماموریت در افغانستان نیاز دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *