• انتشار: ۳۰ اسد ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۳:۲۸
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 23717
پرینت
وزارت دفاع:

سه فرمانده محلی و ۱۳۴ عضو گروه طالبان در شبانه روز گذشته به هلاکت رسیدند

وزارت دفاع ملی اعلام کرده است که در ۲۴ ساعت گذشته ۱۳۷ تروریست وابسته به گروه طالبان که سه فرمانده محلی نیز شامل آنان هستند، به هلاکت رسیده اند.

خبرنامه ای که این وزارت امروز دوشنبه ۳۰ اسد به خبرگزاری رها فرستاده گفته است که ۶ عضو گروه تروریستی داعش نیز در بین کشته شدگان است.

در خبرنامه همچنین نوشته شده است که ۹۶ عضو گروه شورشی طالبان زخمی و ۷ تن دیگرشان دستگیر شده اند.

وزارت دفاع گفته است که فرماندهان محلی که هلاک شده اند، ملا ضیا و انس در ولسوالی غورماچ ولایت فاریاب و ملت یار در ولسوالی گلستان ولایت فراه هستند.

همچنان در این عملیات در ولسوالی گومل ولایت پکتیکا ۴ تن از اعضای شبکه تروریستی حقانی کشته و یک تن دیگر زخمی شده اند.

وزارت دفاع به منظور سرکوب تروریستان چندین رشته عملیات در ولایت های ننگرهار، کاپیسا، پکتیا، پکتیکا، غزنی، کندهار، ارزگان، فراه، بادغیس، بغلان، سرپل، بلخ، فاریاب، نیمروز و هلمند راه اندازی کرده بود.

در نتیجه عملیات صورت گرفته شده، علاوه بر هلاک و زخمی شدن صدها تروریست، در ولسوالی چمتال ولایت بلخ یک عراده موتر و ۴ عراده موتر سایکل دشمن از بین برده شده است.

در ولسوالی دهراوود ولایت ارزگان نیز ۲ عراده موتر و یک عراده موتر سایکل از بین برده شده است.

در خبرنامه وزارت نوشته شده که طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۶عملیات تصفیه ای پلان شده، ۲۲ عملیات خاص و یک عملیات شبانه در ۱۳ ولایت کشور راه اندازی شده، نیروی هوائی نیز ۱۱۵ پرواز به حمایت نیروی اردوی ملی اجرا کرده و ۲۱ ضربه به لانه های دشمن وارد کرده است.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *