• انتشار: ۱۰ سرطان ۱۳۹۶
  • ساعت: ۰۷:۲۸
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 22043
پرینت

سنگ تهداب اولین استدیوم ورزشی در بامیان گذاشته شد

سنگ تهداب استدیوم ورزشی شهید عبدالعلی مزاری در مرکز ولایت بامیان توسط مقام های دولتی این ولایت گذاشته شد.

محمدامان امان شهردار بامیان در هنگام تهداب گذاری گفت که این استدیوم ورزشی از بودجه انکشافی شهرداری بامیان با هزینه ۲۲۸۰۰۸۱۰ افغانی، توسط شرکت بابا ایوریست در مدت ۱۲۰ روز کاری تطبیق خواهد شد.

وی جزییات این پروژه را چنین عنوان کرد؛ یک میدان فوتبال به صورت استندرد و معیاری، دو میدان والیبال، دو استیچ برای تماشاچیان، چهار اطاق و دو تشناب زنانه و مردانه که دارای هشت غرفه است، اعمار خواهد شد.

وی خاطر نشان ساخت که در تمام مکاتب شهری بامیان کمیته شهرداری تاسیس شده است که در این کمیته ها شاروال، کمیته سرسبزی، کمیته تنظیف و کمیته محیط زیست شامل می باشند، در مکاتب تیم والیبال ایجاد گردیده و در آینده نزدیک مسابقات ورزشی بین تیم های فوتبال و والیبال نیز راه اندازی می شود.

این محفل روز پنجشنبه (۸ سرطان) با حضور محمد طاهر زهیر والی بامیان، محمد آصف مبلغ معاون ولایت بامیان ،انجنیر محمد امان امان شهردار بامیان، حاجی اسدی نماینده شورای ولایتی، اسماعیل ذکی مسوول شبکه جامعه مدنی ، سرپرست ریاست اطلاعات و فرهنگ، ورزشکاران و اقشار مختلف مردم بامیان برگزار شد.

محمد طاهر زهیر والی بامیان نیز در این محفل از شرکت برنده خواست به نیکو ترین شکل ممکن این استدیوم را بسازد و با معیار های که در قرار داد ذکر شده ساخته شود و به وقت معینه کار آن تکمیل گردد.

آقای زهیر اضافه کرد، در آینده های نزدیک کار پروژه های لایتینگ سرک ملاغلام، مسلخ (کشتار گاه حیوانات)، سرک دانشگاه بامیان و سرک دره اژدر آغاز خواهد شد.

والی بامیان از ساخت سرک ۴۰متری داخل شهر بامیان خبر داد و گفت این سرک بطول ۷،۸ کیلومتر از دهن دره ککرک الی قریه برسونه می باشد که از طرف کشور دوست بریتانیا با هزینه ۷ میلیون یورو کار آن به زودی آغاز می شود.

همچنان وی علاوه کرد که سروی سرک برسونه الی شهیدان تکمیل گردیده است و در جستجوی دونر آن هستیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *