• انتشار: ۱ سرطان ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۴:۵۳
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 10231
پرینت

سناتوران خواهان بررسی جدی قضیه انتقال مسئول نظامی طالبان در بغلان توسط پولیس میدان شدند

جمعی از اعضای مشرانوجرگه در جلسه علنی امروز سه شنبه، بروز چنین رویدادی اظهار نگرانی کردند و خواهان بررسی جدی این موضوع شدند.

قاری ظاهر، مسئول نظامی گروه شورشی طالبان روز شنبه هنگامی که توسط موتر پولیس میدان وردگ برای مداوا به کابل انتقال داده می شد، توسط ماموران امنیت ملی دستگیر شد.

در این رویداد دو سرباز پولیس نیز دستگیر شدند که یکی از آنان از نزدیکان خلیل اندرابی، فرمانده پولیس میدان وردگ است.

فضل هادی مسلمیار رییس مشرانوجرگه گفت: “همکاری قوماندان امنیه میدان وردک با گروه طالبان، قابل تشویش است و از حکومت می­خواهیم تا آنانی را که دشمنان مردم افغانستان و مصروف ریختاندن خون مردم افغانستان هستند و در داخل نظام کار مى­کنند، شناسایی و مورد پیگرد قرار دهند.”

مسلمیار نیز خواهان پیگیرى این موضوع به دور از هر نوع گرایش­ها شده گفت که نتیجۀ بررسى­ها باید با شوراى ملى شریک ساخته شود.

شمار دیگرى از اعضای مشرانوجرگه، ضمن اینکه انتقال قاری ظاهر در موتر پولیس را خیانت ملی خواندند، از  حکومت خواستند تا این موضوع را به شکل جدی بررسی کند.

لیلما احمدی عضو مشرانوجرگه نیز در این مورد گفت: “بازداشت قاری ظاهر در موتر رینجر پولیس، نشان داد که در درون حکومت کسانی وجود دارند که به ضد منافع ملی و به اشارۀ دیگران کار مى­کنند.”

جمعه الدین گیانوال عضو دیگر این جرگه نیز گفت: “قبلاً از موجودیت ستون پنجم در درون نظام گزارش هایی به نشر رسید؛ اما حالا به همه معلوم شد که به واقعیت در درون نظام، کسانی وجود دارند که در همکاری با مخالفین مسلح دولت کار مى­کنند.”

وی افزود که ارگانهای امنیتی موظف هستند تا مشخص کنند که از چه زمانی، اندرابی با طالبان ارتباط داشته است.

این درحالی است که وزارت امور داخله نیز اعلام کرده است که قضیۀ یادشده را با جدیت بررسى می‌کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *