• انتشار: 10 آوریل 2018
  • ساعت: 20:25
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 27389
پرینت
بحران نظامی آمریکا

سقوط هواپیماها جان سربازان آمریکایی بیشتری را نسبت به جنگ افغانستان گرفته است

براساس یک گزارش، شمار قربانیان سربازان آمریکایی ناشی از سقوط هواپیماهای نظامی این کشور طی یک سال گذشته تقریبا یک و نیم برابر شمار قربانیان این سربازان در جنگ افغانستان بوده است.

هفته گذشته، نظامیان آمریکایی شاهد سه سانحه سقوط هواپیماهای نظامی شان طی فاصله تنها دو روز بودند. در سوم آپریل، یک هلی کوپتر نوع «CH-53E» سوپراستالیون متعلق به نیروی دریایی این کشور سقوط کرد و چهار سرنشین آن کشته شدند؛ همزمان با آن در کشور جیبوتی نیز یک هواپیمای جنگی نوع «AV-8B» متعلق به نظامیان آمریکایی سقوط کرد، اما خلبان آن موفق شد به موقع ایجکت کند و جان سالم بدر ببرد.

به دنبال این دو حادثه، یک فروند هواپیمای اف ۱۶ این کشور نیز در ایالت نوادا هنگام اجرای نمایش سقوط کرد و خلبان آن کشته شد.

این سوانح هوایی متعدد و پی هم سوال هایی را مطرح کرده که گویا توان هوایی نظامیان آمریکایی با بحران مواجه است.

برای مثال طی یک و نیم ماه گذشته دست کم ۱۴ تن از نظامیان آمریکایی به دلیل سقوط طیاره های شان جان خود را از دست داده اند. مرگبارترین این رویدادها متعلق به برخورد یک هلی کوپتر نوع «HH-60» می باشد که با کابل های برق در عراق برخورد کرده و تمامی هفت سرنشین این هلی کوپتر جان خود را از دست دادند.

«مک تورنبری» رئیس کمیته قوای مسلح مجلس آمریکا روز شنبه با انتشار اعلامیه ای گفت که «آمادگی نظامیان در وضعیت بحرانی است.»

وبسایت «تاسک اند پرپوز» با انتشار گزارشی و ارائه یک گراف در این خصوص گفته است که در واقع شمار قربانیان سربازان آمریکایی ناشی از حوادث هوایی طی یک سال گذشته بسیار بالاتر از کشته شدگان آمریکایی در جنگ افغانستان می باشد.

این وبسایت همچنین گفته که مسئله سقوط هواپیماها و هلی کوپترها مسئله ای تازه برای نظامیان آمریکایی نیست و این موارد همواره اتفاق افتاده است.

در گراف این وبسایت آمده است که از آغاز آپریل سال ۲۰۱۷ الی آپریل سال ۲۰۱۸، دست کم ۴۷ تن از نظامیان آمریکایی بخاطر حوادث هوایی جان خود را از دست داده اند، در حالیکه طی همین مدت، تنها ۳۱ سرباز آمریکایی در جنگ افغانستان کشته شده اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *