• انتشار: 14 ژانویه 2017
  • ساعت: 17:22
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 17479
پرینت

سفیر پاکستان: نفوذ داعش در افغانستان نگران کننده است

سفیر پاکستان در ایالات متحده آمریکا گفته است که گروه داعش هیچ گونه ساختار متمرکزی در پاکستان ندارد، اما کشورش به شدت نگران نفوذ این گروه در افغانستان است.

«جلیل عباس جیلانی» سفیر پاکستان در ایالات متحده آمریکا به خبرنگاران گفت که طی چند سال اخیر رویدادهای تروریستی در کشورش (پاکستان) تا ۷۰ فیصد کاهش یافته است.

او افزود که گروه تروریستی داعش در حال حاضر هیچ گونه ساختار متمرکزی در پاکستان ندارد، اما نفوذ این گروه در افغانستان برای مقامات پاکستانی نگران کننده است.

او همچنین گفت که روابط آمریکا و پاکستان در امر مبارزه با تروریسم بیش از این نیز تقویت می گردد، اگر مسئله فروش هواپیماهای اف ۱۶ مورد بازنگری قرار گیرد.

این گفته ها در حالی از سوی این مقام پاکستانی مطرح می گردد، که پاکستان خود همواره از سوی مقامات کشورمان و بسیاری از دیگر کشورها متهم به حمایت از گروه های تروریستی مانند شبکه حقانی می باشد.

مارک تونر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا چند روز پیش در سخنانی گفته بود که تروریستان در مناطق قبایلی نشین پاکستان پناهگاه های امن دارند و پاکستان باید به طور جدی علیه این گروه ها اقدام نماید.

از سویی دیگر، شهروندان کابل و هرات طی دو روز اخیر مقابل سفارت و کنسولگری پاکستان در شهرهای کابل و هرات جمع شده و علیه این کشور دست به تظاهرات زده اند.

شهروندان کشور با سر دادن شعارهایی علیه پاکستان، از جامعه جهانی خواستند تا علیه برخی نهادهای مشخص در پاکستان مانند ارتش و سازمان استخبارات این کشور تحریم هایی را وضع کنند، زیرا این نهادها از گروه های شورشی حمایت مادی و سیاسی می کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *