• انتشار: 21 فوریه 2019
  • ساعت: 10:32
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 32539
پرینت

سفیر پاکستان در کابل از سوی وزارت خارجه افغانستان احضار شد

وزارت امور خارجه افغانستان، در واکنش به اظهارات سفیر پاکستان در مورد تنش میان هند و پاکستان و تأثیر منفی آن روی پروسه صلح افغانستان، سفیر پاکستان در کابل را احضار نمود.

وزارت خارجه افغانستان گفته است این وزارت اظهارات اخیر سفیر پاکستان در کابل مبنی بر این که «اگر هند در واکنش به حمله هفته پیش در کشمیر علیه کشورش دست به خشونت بزند، گفت و گو های صلح در افغانستان را تحت تأثیر قرار خواهد داد» را بی ربط و خلاف تعهدات پاکستان برای برقراری صلح در افغانستان می داند.

وزارت خارجه افغانستان تأکید کرده است: «جمهوری اسلامی افغانستان همیشه خواستار فروکش کردن تنش در تمام منطقه بوده بر حل اختلافات از طریق گفت و گو و راه های صلح آمیز تأکید کرده است.

در اعلامیه وزارت امور خارجه افغانستان آمده‌است، جمهوری اسلامی افغانستان از تلاش همه‌ی کشورهایی که افغانستان را برای رسیدن به صلح کمک می کنند، قدر دانی می نماید.

اعلامیه می افزاید اصول سیاست خارجی جمهوری اسلامی افغانستان را حسن همجواری، احترام متقابل و عدم مداخله در امور داخلی کشورها، شکل می دهد.

در این اعلامیه دولت جمهوری اسلامی افغانستان یک بار دیگر از پاکستان خواست به تعهداتش در قبال افغانستان به ویژه صلح عمل نماید و از اظهارات بی ربط که هیچ مشکلی را حل نمی‌کند بپرهیزد.

قابل ذکر است در حمله انتحاری هفته گذشته بر کاروان نیروهای هندی در منطقه کشمیر ده‌ها تن کشته و زخمی شدند. گروه تروریستی «جیش‌المحمد» مسئولیت این حمله را برعهده گرفت.

پس از این حمله، هند در واکنشی شدید از پاکستان خواست حمایت خود از گروه‌های تروریستی به شمول جیش‌المحمد را متوقف کند. دهلی‌نو همچنین تأکید کرد پاسخ دندان‌شکنی به این حمله انتحاری می‌دهد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *