• انتشار: ۱۱ اسد ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۸:۲۵
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 23177
پرینت

سفیر عراق در کابل از حضور به موقع نیروی امنیتی کشور تشکر کرد

فرزدق زهیرالغلای سرپرست سفارت عراق در کابل در دیدارش با محمد اشرف غنی رئیس جمهوری از حضور به موقع نیروی امنیتی کشور تشکر کرد.

آقای زهیر الغلای روز گذشته سه شنبه به ارگ ریاست جمهوری رفت و خطاب به رئیس جمهوری کشور گرفت که نیروی امنیتی افغانستان در دفاع از سفارت عراق از خود “شجاعت و دلیری” نشان داد.

وی، از قول رئیس جمهوری، صدراعظم و وزیر امور خارجه کشورش را به رئیس جمهور غنی و مردم افغانستان گفت که پیام صدراعظم عراق در رابطه به حملۀ تروریستی بالای سفارت عراق این بود که تروریزم دشمن مشترک ترقی و پیشرفت هر دو ملت است و تروریستان هیچ مکانی برای فرار ندارند و سرکوب می شوند.

در این دیدار رئیس جمهور غنی گفت که خرسندم و جای شکر است که در اثر حمله تروریستی روز گذشته، به دیپلومات ها و سایر اعضای سفارت عراق صدمه وارد نگردید.

رئیس جمهور ضمن یادآوری از شجاعت و دلیری نیروهای امنیتی و دفاعی کشور، از سرعت عمل و اقدام به موقع آنان در مهار کردن حمله متذکره که از تلفات بیشتر جلوگیری نمودند، قدردانی و ستایش کرد.

رئیس جمهور کشور به حکومت و مردم عراق بخاطر موفقیت های اخیر شان در راستای مبارزه با تروریزم، تبریک گفت و خاطرنشان کرد که هر دو کشور دارای دشمن مشترک بوده و  در خط مقدم مبارزه علیه تروریزم قرار دارند.

محمد اشرف غنی، همکاری میان افغانستان و عراق و کشور های منطقه و جهان را در راستای مبارزه با تروریم لازمی دانسته، از همکاری حکومت و مردم افغانستان در این خصوص اطمینان داد.

وی افزود: حکومت افغانستان تامین امنیت دیپلومات ها و ساحات دیپلوماتیک را در اولویت کاری خویش قرار داده است.

فرزدق زهیرالغلای سرپرست سفارت عراق در افغانستان گفت که ما در راستای مبارزه با تروریزم در کنار مردم افغانستان قرار داریم و دشمن مشترک ما هرگز به موفقیت نایل نخواهد شد.

وی در اخیر این دیدار بااشاره بر اینکه افغانستان و عراق منحیث دو کشور مسلمان و برادر، دارای مناسبات دیرینه، تاریخی و استراتیژیک اند، گفت که سفارت عراق در کابل بزودی بازگشایی گردیده و به کارش به طور عادی ادامه خواهد داد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *