• انتشار: 15 فوریه 2018
  • ساعت: 14:30
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 26438
پرینت

سفیر افغانستان: پایان طالبان نزدیک است

حمدالله محب سفیر افغانستان در آمریکا در واکنش به نامه ی سرگشاده طالبان به شهروندان آمریکایی گفته است که پایان این گروه نزدیک است و آنها به دنبال بهانه ای برای توقف جنگ است.

 

حمد الله محب سفیر افغانستان در ایالات متحده آمریکا در واکنش به نامه ی سرگشاده گروه طالبان به شهروندان آمریکایی گفته است که طالبان با هدف مخاطب قراردادن شهروندان آمریکایی این نامه را ننوشته است.

او در صفحه ی اجتماعی اش به زبان انگلیسی نوشته است: «نامه سرگشاده طالبان به هدف مخاطب قراردادن شهروندان آمریکایی نیست. این نامه طرح تبلیغاتی اربابان این گروه برای کسب حمایت داخلی می باشد. این طور برداشت می شود که طالبان شکست خورده اند و پایان شان را نزدیک می بینند.»

آقای محب افزوده است: «این نامه در واقع راهی برای حفظ آبروی شان و در عین حال درخواست برای آتش بس می باشد.»

سفیر افغانستان در آمریکا علاوه می کند که دولت افغانستان همواره دست بازی برای صلح دارد و آن دسته از طالبان که خشونت را کنار گذاشته و بخاطر رفتارهایشان از مردم افغانستان عذرخواهی کنند را می پذیرد.

گروه طالبان روز گذشته (چهارشنبه) در نامه ای سر گشاده خطاب به شهروندان آمریکایی گفته بود که این گروه به دنبال خاتمه بخشیدن به منازعه طولانی افغانستان از طریق گفتگوهای مسالمت آمیز است، اما این پیشنهاد به منزله خستگی آنها از جنگ و ضعف نیست.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *