• انتشار: ۱۱ عقرب ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۲:۴۸
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 14969
پرینت

سفارت عربستان در کابل به دنبال یارگیری/ وزارت خارجه کشور حمله حوثی ها را تقبیح کرد

سفارت عربستان در کابل در اقدامی بی سابقه، بیانیه ای را به زبان فارسی و عربی مبنی بر حمله حوثی های یمن به شهر مکه در عربستان منتشر و این عمل را نکوهش کرده است.

در خبرنامه ای که روز گذشته از سوی این سفارت منتشر و خطاب به شهروندان افغانستان نوشته شده که حوثی ها با موشک به شهر مکه “نزول گاه وحی و قبله مسلمانان” حمله کرده اند.

حمله ای که عربستان مدعی آنست، حوثی‌ها آن را به شدت تکذیب کرده‌اند و گفته‌اند که هدفشان فرودگاه نظامی جده بوده است.

“کعبه” خانه خدا و قبله گاه مسلمانان که در شهر مکه واقع شده است برای تمامی مسلمانان جهان از ارزش بالایی برخوردار است و همه مسلمانان به آن احترام می گذارند و همه ساله بیش از یک میلیون مسلمان –شیعه و سنی- به زیارت خانه خدا می روند.

اما در کشور؛ هر چند حوثی ها این ادعا را رد کرده است ولی وزارت خارجه در پیوند به این موضوع واکنش نشان داده است و گفته که “جمهوری اسلامی افغانستان پرتاب راکت توسط حوثی­های یمن به جانب مکه مکرمه را شدیداً محکوم می­کند.”

وزارت خارجه در خبرنامه خود نوشته که ادامه هر گونه حرکتی از این قبیل، اوضاع منطقه و جهان اسلام را به تشنج بیشتر و تلاش­های جامعه جهانی برای رسیدن به یک صلح پایدار در یمن را به چالش خواهد کشاند.

گفتنی است که این اقدام سفارت عربستان در کابل با واکنش هایی مواجه شده است و برخی از کاربران شبکه های اجتماعی از نشر این بیانیه ابراز نگرانی کرده اند.

کاربری در صفحه فیسبوک خود نوشته است که این لشکرکشی ها و یارگیری ها به نفع هیچ یک از کشورهای اسلامی نیست و نباید به این سخنان توجه کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *