• انتشار: ۳ جوزا ۱۳۹۶
  • ساعت: ۰۸:۱۱
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 21051
پرینت

سفارت روسیه در کابل مشاوره به طالبان را “دروغ” عنوان کرد

مقام ها در سفارت روسیه در کابل اتهام حضور مشاوران روسی در مناطقی که گروه طالبان حضور دارند را “دروغ محض” عنوان کردند.

خبرنامه ای که سفارت روسیه به خبرگزاری رها فرستاده، گفته شده است که اتهام های مطرح شده که گویا روسیه مشاوران خود را برای حمایت از طالبان به افغانستان فرستاده، باطل است.

چندی پیش، غلام فاروق سنگری فرمانده پولیس ولایت ارزگان، ولی محمد احمدزی فرمانده قول اردوی ۲۱۵میوند در هلمند و همچنان عبدالرازق آخندزاده ولسوال کجکی و اکرام الدین سریع فرمانده پولیس بغلان ادعا کرده بودند که مشاوران روسی در صفوف طالبان دیده شده اند.

سفارت روسیه در عین حال خاطر نشان کرده است که جنرال عبدالرازق قوماندان امنیه کندهار نیز بدون این که شواهدی ارایه کند گفته است که روسیه به گروه های مخالف مسلح از جمله طالبان کمک تسلیحاتی می کند.

در ادامه این خبرنامه آمده است که نقل قول تلویزیون امریکایی” فاکس نیوز” از یک “منبع آگاه استخبارات افغانستان” که از مدارک و شواهد مبنی بر حمایت روسیه از طالبان سخن گفته است، نادرست است و این گونه مدارک اصلا وجود ندارد.

سفارت روسیه، اظهارات اخیر عطا محمد نور والی بلخ در مورد اکمال مخالفان مسلح توسط هلیکوپترها و طیاره های ناشناس در شمال کشور و احتمال روسی بودن آنها را رد کرده است و گفته است که این موضوع  باید از کسانی که حریم هوایی افغانستان را اداره می کنند پرسیده شود.

در خبرنامه سفارت روسیه تصریح شده است که طرح این موضوع” فرمایشی” و بیشتر برای” خودنمایی” و در مغایرت با نظر مقام های رسمی حکومت افغانستان صورت می گیرد در حالی که محمد اشرف غنی رئیس جمهور این موضوع را تائید نکرده است و ریاست اجرایی حکومت نیز گفته است که اطلاعاتی مبنی بر اثبات این ادعا در دسترس ندارد.

سفارت روسیه گفته است که بار دیگر  تکرار می کند اتهام های مطرح شده مبنی بر حمایت مالی و مادی تخنیکی طالبان از سوی روسیه مطابق با واقعیت های نیست و آن ها را بی اساس می داند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *