• انتشار: 16 سپتامبر 2015
  • ساعت: 16:32
  • سرویس: ورزشی
  • کدخبر: 2680
پرینت
معاون فنی فدراسیون فوتبال:

سطح فوتبال پایه را در افغانستان ارتقاء می دهیم

یوسف کارگر، معاون فنی فدراسیون فوتبال کشور می گوید قصد داریم فوتبال در رده های سنی پایین را در افغانستان تقویت کنیم.

معاون فنی فدراسیون فوتبال در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری رها در مورد وضعیت فوتبال کشور گفت: ” ما در سالهای آینده تمرکز بیشتری روی فوتبال پایه در افغانستان خواهیم کرد.”

وی همچنین یکی از دلایل کندی پیشرفت فوتبال در کشور را کم توجهی به فوتبال پایه ای دانست.

این گفته ها در حالی ایراد می شود که فوتبال پایه کشور (نوجوانان) در ماه های گذشته توانسته در مسابقه های خود نتیجه بهتری بهتری کسب کند. تیم نوجوانان کشور در بازی های کوریای جنوبی توانست قهرمان این دوره شود.

اما برخلاف تیم های نوجوانان و جوانان تیم ملی فوتبال بزرگسال نتوانسته نتیجه ای خوب در بازی های اخیر –باخت شش بر صفر مقابل جاپان- خود کسب کند.

معاون فنی فدراسیون نیز ضمن ابراز نارضایتی از وضعیت کنونی تیم ملی فوتبال گفت: بیش از یک میلیون دالر در اختیار مسئولان فوتبال و مربیان گذاشته شد تا برای هماهنگی بیشتر، اردوهای مناسب برای تیم ملی برگزار کنند اما تمرینات تیم ملی به صورت دوام دار و با حضور کلیه بازیکنان برگزار نمی شود.

آقای کارگر اضافه کرد، و این یکی از دلایل شکست و بازی ضعیف فوتبالیست های ما در مقابل جاپان بود.

وی همچنین علت شکست تیم ملی فوتبال را مربیان تیم ملی، دخالت های بیرونی و راز هایی که نمی تواند افشا کنند، بیان کرد.

آقای کارگر در مورد گزینش سرمربی تیم ملی گفت: من در حال رایزنی با فدراسیون فوتبال آلمان در مورد آوردن یک سرمربی برای تیم ملی با هزینه خود آلمان ها بودم که بعضی از مسئولان فدراسیون فوتبال با این مربی آلمانی قرارداد بستند.

گفته های معاون فنی فدراسیون؛ یک دو دستگی را در فوتبال کشور نشان می دهد. اختلاف های درون سازمانی همیشه به ورزش کشور صدمه های فراوانی زده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *