• انتشار: ۲۲ حوت ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۰:۴۷
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 33080
پرینت
24 مین سالگرد شهادت استاد مزاری در ارگ گرامی داشته شد

سرور دانش: افکار استاد مزاری می‌تواند راهگشای مشکلات امروز ما باشد

سرور دانش، معاون دوم رئیس جمهور، در مراسم گرامیداشت از ۲۴ مین سالگرد شهادت استاد عبدالعلی مزاری که امروز در ارگ برگزار شده بود، گفت شهید مزاری دشمن سرسخت قوم گرایی، قانون گریزی، غارت بیت المال، انحصاری ساختن قدرت و ثروت و یا میراثی و خانوادگی ساختن آن بود.

معاون دوم رئیس جمهور افزود، شهید مزاری همواره می گفت: «ما حقوق همه ملیت ها را می خواهیم. حقوق ملیت ها به معنای برابری و برادری است. اگر ملیتی حقوق خود را طلب نموده و خواستار عدالت باشد به معنای تجزیه طلبی نیست.»

سرور دانش تأکید کرد ما بر این باوریم که افکار استاد مزاری برای امروز ما هم راهگشا است.

آقای دانش گفت: «امروز هم باید بگوییم که انتخابات یک عنصر بنیادی در روند دولت سازی است و این روند یعنی دولت سازی باید تداوم یابد و تقویه شود و نباید حتی مسأله مهمی مانند صلح باعث توقف دولت سازی گردد.» باید گفت مراسم دیگری که برای تجلیل از ۲۴ مین سالگرد شهادت استاد مزاری هفته گذشته در مصلای شهید مزاری برگزار شده بود، هدف شلیک چندین موشک قرار گرفت و چندین کشته و زخمی برجای گذاشت.

آقای دانش گفت: «امروز هم باید بگوییم که انتخابات یک عنصر بنیادی در روند دولت سازی است و این روند یعنی دولت سازی باید تداوم یابد و تقویه شود و نباید حتی مسأله مهمی مانند صلح باعث توقف دولت سازی گردد.»

محمدسرور دانش افزود انتخابات یک عنصر مهم در روند دولت‌سازی است و این روند نباید به‌خاطر مسایل مهمی از جمله صلح، توقف داده شود.

آقای دانش گفت: «انتخابات یک عنصر مهم در روند دولت سازی است و این روند یعنی دولت سازی باید تداوم یابد و تقویه شود و نباید حتی مسأله‌ی مهمی مانند صلح باعث توقف دولت سازی شود.»

او افزود در این روزها کسانی هستند که می‌گویند دست‌یابی به صلح باید در اولویت قرار گیرد و برای تحقق این مسأله از انتخابات صرف نظر کرد. به گفته‌ی او این تفکر یک تفکر سطحی و ناشی از «تخیلات زودگذر و ناشی از منافع مقطعی برخی از سیاست گران» است.

معاون دوم ریاست‌جمهوری گفت در صورتی که انتخابات به بهانه‌ی صلح کنار گذاشته شود، روند دولت‌سازی در افغانستان متوقف خواهد شد که در آن صورت نباید هیچ گونه صلح پایدار را انتظار کشید.

آقای دانش تأکید کرد که حکومت وحدت ملی تلاش می‌کند که انتخابات که خواست مردم افغانستان است، در وقت آن برگزار شود.

او هشدار داد: «هیچ مسأله‌ی دیگری نباید مانع تحقق این خواست شود وگرنه با توقف روند انتخابات یک‌بار دیگر کشور ما به عقب خواهد رفت و دست‌آوردهای ۱۸ ساله‌ی مردم افغانستان را از دست خواهیم داد.»

بر اساس زمان تعیین شده از سوی کمیسیون مستقل انتخابات، قرار است انتخابات ریاست‌جمهوری، انتخابات شورای ولایتی،‌ انتخابات شورای ولسوالی‌ها و انتخابات پارلمانی ولایت غزنی به تاریخ ۲۹ سرطان سال آینده‌ی خورشیدی برگزار شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *