• انتشار: ۱۷ اسد ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۲:۳۰
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 23408
پرینت

سربازان بیشتری از نیروی دریایی آمریکا در راه افغانستان هستند

در حالیکه مقامات ارشد آمریکایی همچنان سرگرم بررسی استراتژی جدیدشان برای افغانستان هستند، قرار است سربازان بیشتری از نیروی دریایی این کشور به افغانستان اعزام شوند.

شبکه ان بی سی آمریکا روز گذشته در گزارشی به نقل از سه مقام ارشد وزارت دفاع این کشور گفت چندین سرباز نیروی دریایی آمریکا که هم اکنون نیز در منطقه مستقر می باشند به زودی به ولایت هلمند در جنوب افغانستان اعزام می گردند.

این مقامات اما اعلام کرده اند که اعزام این سربازان ربطی به استراتژی تحت بررسی دونالد ترامپ ندارد و تنها به درخواست فرمانده نیروهای آمریکایی در این ولایت صورت گرفته است.

نیروهای آمریکایی که تحت نام «سوت وست تاسک فورس» در ولایت هلمند مستقر هستند درخواست افزایش نیرو در این ولایت را داده اند.

این در حالیست که دولت ترامپ همچنان استراتژی مشخصی برای جنگ ۱۶ ساله این کشور در افغانستان اعلام نکرده است. پیش تر ترامپ به وزیر دفاع خود این اختیار را داد تا سطح تعداد سربازان مورد نیاز در افغانستان را تعیین کند.

جنرال هربرت مک مستر مشاور امنیت ملی ترامپ همواره ترامپ را تشویق به اعزام سربازان بیشتر به افغانستان کرده است. این در حالیست که دیگر دستیاران ارشد او مانند استیو بانون و جارد کوشنر تمایل به خصوصی سازی جنگ در افغانستان است و از ترامپ می خواهند مسئولیت پیش برد جنگ در افغانستان را به شرکت های امنیتی خصوصی مانند «(آکادمی» {بلک واتر سابق} بدهد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *