• انتشار: 2 جولای 2017
  • ساعت: 19:46
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 22136
پرینت

سربازان انگلیسی در افغانستان بر جنایت جنگی خود سرپوش گذاشتند

یک واحد نیروی ویژه هوایی انگلیس مشهور به (ساس) متهم به کشتن غیرنظامیان افغانستان شده است که پس از ارتکاب این جرم، بر جنایت جنگی خود سرپوش گذاشته است.

ساندی تایمز انگلیس به نقل از برخی منابع نظامی و دفاعی این کشور نوشته است که پولیس نظامی سلطنتی انگلیس در جریان تحقیقاتی به اسنادی دست یافته است که نشان می دهد یک واحد از نیروی ویژه هوایی این کشور در یک عملیات، چندین غیرنظامی را در کمال خونسردی می کشند و سپس بر جنایت جنگی خود سرپوش می گذارند.

به گفته ی این مقامات، اسنادی که بدست آمده است بسیار موثق و معتبر می باشند.

گفته می شود که این واحد در جریان یک عملیات شبانه در سال ۲۰۱۱، چندین غیرنظامی افغان را در خانه هایشان پس از اینکه دست بند و روپوش صورت می اندازد، به قتل می رساند. پس از آن، ماموریت واحد ساس طوری گزارش خود را تنظیم می کند که نشان دهد نیروهای ویژه افغانستان این غیرنظامیان را به قتل رسانده اند.

برهمین اساس، کشته شدن این غیرنظامیان در ان موقع مورد تحقیقات قرار نگرفت.

اما تصاویر هوایی بدست آمده توسط پلیس نظامی سلطنتی انگلیس نشان می دهد که سربازان انگلیسی به روی آن افراد غیر مسلح آتش می گشایند. همچنین آزمایش گلوله های بدست آمده از بدن قربانیان نیز نشان می دهد که این گلوله ها از نوعی بودند که توسط سربازان انگلیسی مورد استفاده قرار می گرفتند.

لازم به ذکر است که پولیس سلطنتی انگلیس عملیاتی را تحت نام «عملیات نورثمور» در سال ۲۰۱۴ راه اندازی کرد که متشکل از ۱۰۰ افسر پولیس می باشد. از آن زمان تاکنون این واحد ده ها اتهام در خصوص کشتار غیرقانونی نیروهای ساس بین سال های ۲۰۱۰ الی ۲۰۱۳ را تحقیق و بررسی کرده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *