• انتشار: ۹ سرطان ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۶:۴۲
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 10411
پرینت

سربازان امریکایی برای تامین امنیت به هلمند می روند

مقام های امنیتی در ولایت هلمند گفته اند که به زودی تعدادی از سربازان آمریکایی برای تامین امنیت به این ولایت خواهند امد.

ولایت هلمند از ولایت های ناامن در کشور است که به گفته وزارت داخله اکنون چند ولسوالی این ولایت در کنترول گروه های تروریستی است.

آقا نور کینتوز، فرمانده پولیس ولایت هلمند ضمن اعلام این خبر گفته است که سربازان امریکایی قرار است در میدان هوایی بست شهر لشکرگاه مستقر شوند.

به نقل از خبرگزاری پژواک، “نیروهاى مذکور، مصروف ایجاد قرارگاه هستند، تا در بخش بمبارد هوایى و سایر عملیات، فوری با نیروهاى افغان مشوره کنند.”

وی در مورد تعداد سربازان مذکور چیزى نگفت؛ اما افزود که به اساس تفاهمنامۀ امنیتى بین افغانستان و امریکا، هر دو کشور می توانند در صورت نیاز، از یکدیگر کمک بخواهند.

یک منبع امنیتى دیگر در لشکرگاه، در مورد این موضوع نیز گفته که نیروهاى امریکایى مذکور، یک خط رنوى طیارۀ بى سرنشین نیز در میدان هوایى بست ایجاد خواهد کرد.

او گفت: “نیروهاى امریکایى و گروه هاى تخنیکى آنها، چند بار از شهر لشکرگاه دیدار کرده، میدان هوایى را دیده اند، که آیا طیاره هاى بزرگ باربرى در آن نشست کرده میتوانند یا خیر.”

به گفتۀ او، تعداد سربازان مذکور دوصد تن خواهد بود که برخى وسایل لوژستیکى آنها به شهر لشکرگاه رسیده است.

عبدالمجید آخندزاده معاون شوراى ولایتى این ولایت، از مستقر شدن نیروهاى امریکایى در لشکرگاه استقبال نمود؛ اما تاکید ورزید که در جریان عملیات، باید به زندگى مردم ملکى توجه صورت گیرد.

این درحالى است که چند ماه قبل نیز حدود یک هزار سرباز امریکایى در منطقۀ شوراب هلمند نیز جابجا شده بودند.

در سال های که نیروهای خارجی در ولایت های جنوبی کشور عملیات انجام می دادند بارهای باشندگان محل از برخورد آنان اعتراض کرده بودند.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *