• انتشار: 31 ژانویه 2018
  • ساعت: 10:53
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 26038
پرینت

سران امنیتی اسناد منشا خشونت های افغانستان را به پاکستان ارائه می کنند

به دنبال خشونت های بی سابقه در کابل و سایر نقاط کشور، ویس احمد برمک وزیر داخله به همراه معصوم استانکزی رئیس امنیت ملی کشور وارد اسلام آباد شده اند تا در دیدار با مقامات آن کشور اسناد مربوط به سرچشمه خشونت های افغانستان را به آنها ارائه کنند.

 

منابع مطلع گفته اند که ویس احمد برمک وزیر امور داخله کشور و معصوم استانکزی رئیس اداره امنیت ملی وارد اسلام آباد پایتخت پاکستان شده اند تا در دیدار با مقامات آن کشور درباره افزایش خشونت ها در افغانستان و سرچشمه این خشونت ها با آنها گفتگو کنند.

مقامات کشورمان همواره گفته اند که گروه های شورشی و تروریستی افغانستان در خاک پاکستان پناه گاه های امن دارند و این در حالیست که دولت پاکستان هیچ اقدامی علیه این گروه ها نمی کند.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا نیز چند ماه پیش ضمن اعلام استراتژی جدید کشورش در قبال افغانستان، گزینه افزایش فشارها بر پاکستان را نیز اضافه کرد. آمریکا همچنین کمک های نظامی سالانه اش به دولت پاکستان را به حالت تعلیق در آورد و آن را مشروط بر اقدام عملی پاکستان علیه سازمان های تروریستی بخصوص طالبان افغانستان و شبکه حقانی عنوان کرد.

این دو مقام ارشد امنیتی کشور در حالی وارد پاکستان می گردند که افغانستان و خصوصا کابل طی ده روز گذشته شاهد رویدادهای امنیتی ناگواری بوده است.

وزارت داخله کشور پس از هر سه حمله تروریستی روزهای گذشته در کابل، منشا آن را پاکستان و طرح ریزی آن حملات را به شبکه تروریستی حقانی نسبت داد. گرچه از سه رویداد متذکره، گروه طالبان مسئولیت دو رویداد را بر عهده گرفته و یک رویداد دیگر که حمله به یک واحد ارتش در ناحیه پنجم شهر کابل بود، توسط گروه تروریستی داعش مسئولیت آن به دوش گرفته شد.

همچنین در یک کنفرانس خبری مشترک، وزیر داخله کشور که گاها اظهارات جنجالی و اعتراف گونه نسبت به بی سامانی اوضاع در وزارتش دارد، اذعان کرد که برخی حملات تروریستی بسیار پیچیده هستند و نیروهای امنیتی توانایی مقابله و پیشگیری آن حملات را ندارند.

معصوم استانکزی رئیس اداره امنیت ملی نیز در همان کنفرانس خبری گفت که اداره اش از پیش گزارش های مربوط به حمله تروریستی هفتم دلو را داشته است، اما تروریستان با استفاده از سپر انسانی موفق به پیاده سازی این حمله شدند.

طارق شاه بهرامی وزیر دفاع نیز افزایش خشونت ها را ناشی از عدم توانایی خود ندانست و عنوان کرد که اگر شخصی از او تواناتر پیدا شود، حاضر است همان لحظه از مقامش کنار بروند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *