• انتشار: 11 اکتبر 2015
  • ساعت: 14:59
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 3388
پرینت

سب استیشن ۲۱ میلیون دالری برق ارغندی تهداب گذاری شد

شرکت برشنا برای توسعه شبکه برق کشور یک استیشن برق به ظرفیت ۱۲۶ مگاوات و با هزینه بیش از ۲۱ میلیون دالر در منطقه ارغندی کابل تهداب گذاری کرد.

میرویس عالمی رئیس تجارتی شرکت برشنا امروز(یکشنبه) هنگام تهداب گذاری گفت: این پروژه توسط شرکت بین المللی زیمنس آلمان اجرا خواهد شد که دارای یک سب استیشن، دو ترانسفارمر به ظرفیت ۱۲۶ مگا وات که هر کدام از آن دارای ۶۳ مگا وات قدرت می باشد.

آقای عالمی افزود، این پروژه تا دو سال آینده به بهره برداری خواهد رسید که بر علاوه شهر کابل ولایت هایی چون میدان وردک، غزنی، زابل، کندهار، لوگر، پکتیا و خوست را از نعمت برق بهرمند خواهد ساخت.

به گفته وی، این پروژه ۲۱٫۳ میلیون دالر آمریکایی هزینه در بر دارد که از مساعدت های بلاعوض بانک انکشاف آسیایی به دولت افغانستان پرداخت می گردد.

در همین حال محمد موسی رحمتی ولسوال پغمان با ابراز تشکر از مسئولان شرکت برشنا گفت: ما از مردم ارغندی کابل تقاضا داریم تا با مسئولان امنیتی و اجرایی این پروژه همکاری همه جانبه داشته باشند تا در موعد معین شاهد افتتاح این طرح باشیم.

همچنین عبدالهادی ارغندیوال وزیر سابق اقتصاد ضمن انتقاد از مسئولان حکومتی در مورد فساد موجود در کشور گفت: ما باید بیشتر روی طرح هایی که با استفاده از منابع داخلی مانند آب، باد و یا انرژی آفتابی برای مردم ایجاد می شود، تمرکز کنیم.

آقای ارغندیوال اضافه کرد، برق های وارداتی علاوه بر هزینه هایی که بر دولت وارد می کند چندان پایدار هم نیست.

سب استیشن مذکور نیز بر پایه برق های وارادتی استوار خواهد شد.

در پایان این مراسم مسئولان شرکت برشنا گفتند، این پروژه باعث رشد و شکوفایی برای این منطقه خواهد شد و تعدادی از جوانان در این پروژه مشغول کار خواهند شد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *