• انتشار: ۱۶ حمل ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۰:۰۲
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 8565
پرینت
شورای اخوت اسلامی هرات:

سال ۹۵، سال صلح و آرامی برای مذهب اهل تسنن و تشیع است

مسئولان در شورای اخوت اسلامی ولایت هرات در غرب کشور می گویند سال ۹۵  سال همدلی و همزیستی میان مذهب اهل سنت و تشیع می باشد.

این مسئولان می گویند این در حالیست که دشمنان اسلام در تلاشند تا نفاق و جدایی را در بین اقشار جامعه اسلامی رونق دهند، و به اهدافی که دارند برسند.

مولوی سید احمد آخوند زاده رییس شورای اخوت اسلامی ولایت هرات در گفتگویی با خبرگزاری رها گفت، “یهود و نصارا” دشمنان اصلی و واقعی مسلمانان می باشد که قصد دارند تا اهداف شوم شان را در کشورهای اسلامی دنبال کنند.

او می گوید یهود و نصارا طبق کتاب الهی دشمنان اسلام و مسلمین خوانده شده و نمی خواهند تا کشورهای اسلامی به سوی صلح و آبادانی پیشرفت کنند.

به گفته او شورای اخوت اسلامی ولایت هرات قصد این را دارد که در سال ۹۵ وحدت و همدلی را در مدارس دینی و دانشگاه‌های خصوصی و دولتی این ولایت افزایش دهند تا اتحاد دو مذهب بزرگ اسلامی یعنی مذهب اهل تسنن و تشیع نسبت به گذشته بیشتر شود.

در همین حال موسی رضایی معاون این شورا به خبرنگار رها گفت که اخوت و برداری یکی از آرمان های جامعه اسلامی است که باید انجام شود.

او می گوید شورای اخوت اسلامی ولایت هرات یک پارچگی مذهب اهل سنت و تشیع را در سال ۹۵ بزرگترین دستاورد مردم غرب کشور و به ویژه ولایت هرات عنوان کرده است.

آقای رضایی می افزاید یگانه راه بیرون رفت از این معضلات در جامعه امروزی وحدت و برادری میباشد که باید با همکاری یکدیگر این مشکلات کمتر شود.

شورای اخوت اسلامی ولایت هرات از چندین سال بدین سو است که در این ولایت فعالیت دارد که بیشترین برنامه های این شورا در راستای اخوت و برادری بین اقشار محتلف جامعه بوده است.

امیرعلی فولادی- هرات

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *