• انتشار: ۱۶ جدی ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۴:۰۱
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 31408
پرینت
رئیس اداره اقتصاد هرات

سال گذشته بیش از صد ملیون دالر جذب پروژه های انکشافی هرات شده است

مسئولان ریاست اقتصاد هرات، در نخستین جلسه کمیته انکشاف ولایتی ولایت هرات در سال مالی جدید، از جذب بیش از یکصد میلیون دالر امریکایی جهت اجرا شدن پروژه‌های توسعه‌ای در هرات در سال مالی گذشته از مؤسسات خبر دادند.

به گزارش رها، یونس رهنورد رئیس اداره اقتصاد هرات گفت: درسال مالی گذشتبه بیش از یکصد ملیون دالر از مؤسسات ملی و بین المللی جذب پروژه های انکشافی این ولایت شده است.

وی افزود که در سال گذشته بر پیشرفت صدها پروژه توسعوی نیز نظارت شده است.

در همین حال، محمد داود انوری شهردار هرات، از اختصاص دو میلیون یورو از سوی اتحادیه‌ی اروپا از طریق برنامه‌ حمایت از شهرداری خبر داد.

آقای انوری گفت:” قرار است از طریق این برنامه در پانزده ناحیه شهر هرات پلان‌های تفصیلی تدوین و یک پروژه نمونه‌ای نیز اجرا ‌شود.”

از سویی هم، محی الدین نوری معاون و سرپرست مقام ولایت هرات که ریاست این جلسه را بر عهده داشت، از تلاش‌های مسئولان در جهت تحقق و تطبیق پروژه‌های انکشافی در سال گذشته‌ی مالی و هم‌چنان مصرف نزدیک به صد درصد بودجه قدردانی نمود.

سرپرست مقام ولایت هرات با تأکید بر نظارت جدی از پروژه‌های در حال ساخت در سطح شهر و ولسوالی‌های ولایت هرات گفت:” در سال روان این نظارت‌ها جدی‌تر خواهد بود.”

معاون مقام ولایت می‌گوید که نظارت باید بگونه‌ای صورت گیرد تا قبل ازینکه در اجرا و تکمیل پروژه مشکل جدی بروز نماید، جلوی آن گرفته شود.

سید غفور هاشمی ثاقب_هرات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *