• انتشار: ۶ سنبله ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۵:۲۳
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 12692
پرینت
اتحادیه صرافان افغانستان:

سال جاری خورشیدی، حدود ۱۰۰ صراف ربوده شده اند

مسوولان اتحادیه صرافان افغانستان، از عدم تامین امنیت صرافان از سوی دولت شکایت کرده می‏گویند که در ۵ ماه گذشته نزدیک به ۱۰۰ صراف اختطاف و یا پول شان به سرقت برده شده است.

 

حاجی زیرک، سخنگوی اتحادیه صرافان افغانستان در یک نشست خبری گفت که صرافان کشور امنیت ندارند و همه روزه خودشان اختطاف و یا پول شان به سرقت برده می‏شوند.

او افزود: با وجودیکه آنان به دولت مالیه سنگین می پردازند؛ اما دولت در قسمت تامین امنیت آنان هیچ اقدامی را روی دست نگرفته است.

آقای زیرک تصریح کرد که از آغاز سال روان خورشیدی تا کنون ۹۸ صراف اختطاف و یا هم پول شان به سرقت برده شده است و عاملان اکثر این رویداد ها از سوی دولت بازداشت نشده است.

براساس گفته های او؛ برخی از عاملان این رویدادها هم اگر بازداشت ‏شده اند مجازات نمی شوند و حتی بعضی از حلقات در پی آزادی آنان از زندان هستند.

صرافان در حالی از ناامنی و سرقت شکایت دارند که که یک ماه قبل بیش از یک میلیون دالر سرمایه یک صراف در ولسوالی سروبی کابل به سرقت برده شد که عاملان آن دستگیر و زندانی شدند.

اما حاجی زیرک می‏گوید: به گونه لازم به پرونده این افراد رسیدگی نشده است.

زیرک با بیان اینکه دولت هیچ نوع توجه به امنیت آنان ندارد؛ تاکید کرد که صرافان از دولت بصورت جدی میخواهد تا در تامین امنیت آنان سعی همه جانبه کند.

این در حالی است که چند روز قبل وزیر امور داخله در دیدار با شماری از صرافان کشور، به مسوولین امور در وزارت امور داخله هدایت داد تا در جهت تامین امنیت صرافان تدابیر بهتری را اتخاذ کنند.

مشکلات امنیتی برای تاجران در افغانستان یکی از چالش‌هایی است که همیشه از سوی تاجران مطرح شده و در عین حال یکی از موانع اصلی برای افزایش سرمایه‌گذاری و فرار سرمایه‌گذاران خوانده شده است.

اگر چه دولت افغانستان بارها وعده سپرده است که امنیت سرمایه‌گذاران را تأمین خواهد کرد اما این تاجران می‌گویند که این مشکل همچنان پا برجاست.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *