• انتشار: ۳۰ عقرب ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۳:۴۰
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 30609
پرینت

سازمان ملل خواستار مجازات عاملان حمله انتحاری به مراسم هتل اورانوس شد

یاما موتو نماینده ویژه سارمان ملل در امور افغانستان حمله به مراسم بزرگداشت میلاد پیامبر اسلام را محکوم و خواستادر مجازات عاملان این جنایت هولناک شد.

به گزارش رها، تادامیچی یاماموتو، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در افغانستان با صدور پیامی حمله تروریستی شب گذشته به مراسم گرامی داشت میلاد پیامبر بزرگ اسلام(ص) در هتل اورانوس شهر کابل را محکوم کرده و خواستار مجازات عاملان و سازمان‌دهندگان این حمله شده است.
در پیام آقای یاماموتو آمده که به نمایندگی از سازمان ملل متحد در افغانستان، حمله شامگاه گذشته را که در آن شمار زیادی غیرنظامیان کشته و زخمی شدند، به صراحت محکوم می‌کند.
آقای یاما موتو افزوده است: “حقایق پیرامون این رویداد روشن است. این انفجار شام گذشته در مراسمی رخ داد که رهبران مذهبی به صورت مسالمت‌آمیز گردهم آمده بودند تا از روزی با اهمیت ویژه تجلیل به عمل آورند. تأکید می‌کنم که انجام این‌گونه حملات تحت هیچ شرایطی قابل توجیه نمی‌باشد”.
وی تأکید کرده است: “حمله شامگاه گذشته در کابل چیزی کمتر از قساوت نیست، و کسانی که این حمله را سازماندهی و عملی کرده‌اند، باید به عدالت کشانیده شده و پاسخگو باشند”.
آقای یاما موتو در این پیام، اعلام کرده که سازمان ملل متحد همبستگی‌اش را با مردم افغانستان ادامه می‌دهد و به روند صلح به رهبری افغانستانی‌ها متعهد باقی می‌ماند تا این روند منتج به پایان جنگ شده و افغانستان را قادر به اختصاص منابع بیشتر برای حفاظت از شهروندانش در برابر چنین خشونت‌ها سازد.
آقای یاماموتو افزوده است که بر اساس قانون بشردوستانه بین‌المللی، تمام طرف‌های درگیر مکلف اند تا در هر زمان و مکانی از افراد غیر نظامی حفاظت نمایند.
او به نمایندگی از دفتر نمایندگی سازمان ملل متحد در افغانستان، به خانواده‌های قربانیان این حادثه تسلیت گفته و برای زخمیان شفای عاجل آرزو کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *