• انتشار: ۱۹ دلو ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۷:۱۰
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 18500
پرینت

سازمان “سیو چیلدرن” از بالا رفتن آمار تلفات کودکان ابراز نگرانی کرد

سازمان بین المللی “سیو چیلدرن” به دنبال انتشار گزارش سازمان ملل متحد مبنی بر افزایش تلفات غیر نظامیان به خصوص کودکان، ابراز نگرانی کرده است.

سازمان ملل متحد روز گذشته دوشنبه گزارشی را منتشر کرد و گفته بود که در سال ۲۰۱۶ تلفات افراد ملکی ۳ درصد افزایش یافته که در این گزارش تلفات کودکان را ۲۴ درصد ذکر کرده بود.

سازمان ‘سیو چیلدرن’ با انتشار اعلامیه‌ای، ضمن ابراز نگرانی نسبت به افزایش تلفات کودکان در کشور، خواستار حمایت بیشتر از کودکان شده است.

آنا لکسین، مدیر کل دفتر این سازمان در افغانستان گفته که این آمار “واقعا تکان‌دهنده” و نمایانگر “ضعف جدی در حفاظت از سلامت و امنیت کودکان” است.

خانم لکسین تاکید کرده که از دست دادن ۳ کودک در روز به دلیل جنگ به هیچ وجه قابل قبول نیست.

او از طرف‌های درگیر جنگ در کشور خواسته که با تمام توان، به هر قیمتی و تحت هر شرایطی باید در راستای حفاظت از کودکان تلاش کنند.

به گفته او، افغانستان با داشتن ۹ میلیون و سیصد هزار نفر نیازمند کمک بشردوستانه، با “بحران انسانی” مواجه است و در ۱۲ ماه گذشته وضعیت در این کشور “به صورت قابل توجهی بدتر شده است”.

در گزارش یوناما آمده که ۹۲۳ کودک از آغاز ماه جنوری تا پایان دسامبر ۲۰۱۶ کشته و نزدیک به دو هزار و ۶۰۰ کودک دیگر زخمی شدند که ۳۰ درصد کل تلفات غیرنظامیان در این سال را تشکیل می دهند.

براساس این گزارش، کل تلفات غیرنظامیان در سال ۲۰۱۶ به حدود ۱۱ هزار و ۵۰۰ نفر رسید که سه درصد افزایش را نسبت به سال قبل آن نشان می‌دهد. از این تعداد حدود ۳۵۰۰ نفر کشته شده‌اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *