• انتشار: 2 مارس 2016
  • ساعت: 16:29
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 7769
پرینت
معاونت ریاست جمهوری:

ساخت سرک گردن دیوار، دره صوف – بامیان و دوشی بامیان در سال آینده تطبیق می شود

سرور دانش، معاونت ریاست جمهوری در دیدار خود با نمایندگان مردمی ولایت های بامیان و بغلان گفت که کار عملی پروژه های سرک گردن دیوار، دره صوف – بامیان و دوشی بامیان سال آینده خورشیدی آغاز خواهد شد.

 

در این دیدار که روز دوشنبه برگزار شده بود؛ نمایندگان و متنفذین ولایت های بغلان و بامیان خواستار تسریع در روند اعمار سرک دوشی- بامیان و عبور لین برق توتاپ از مسیری بامیان شدند.

آقای دانش اظهار کرده، اعمار سرک های مذکور از پروژه های مهم ملی است. “امید وارم در تطبیق هیچ پروژه ای برخورد سیاسی صورت نگیرد زیرا هرگونه برخورد سیاسی سبب تنش و اختلاف شده و روند پیشرفت و انکشاف را به چالش می کشاند.”

معاونت رئیس جمهوری ضمن تأکید بر اهمیت نقش مردم در تطبیق پروژه های انکشافی و همکاری آنان، تصریح کرد که روند تطبیق پروژه های یاد شده هفته وار از سوی هیأت رهبری حکومت پی گیری می شود و حکومت برای رفع مشکلات و تطبیق این پروژه ها عزم قاطع دارد.

وی تاکید کرد که روند اجرای پروژه سرک دوشی- بامیان را شخصا تعقیب می کند و امیدوار است که در سال آینده خورشیدی کار عملی این پروژه شروع شود.

آقای دانش گفت: در سال جاری مالی، پروژه های انکشافی با سه معیارِ تأمین منافع ملی، مؤثریت اقتصادی و تأمین عدالت اجتماعی و انکشاف متوازن طراحی شده و بارعایت توازن بین این سه معیار، به بهانه های دیگر اجرای پروژه های ملی قربانی نخواهد شد.

به گفته معاون رییس جمهوری، از آن جا که ماستر پلان قبلی انرژی برق با معیار هایی که قبلا تذکر داده شد همخوانی نداشت، شخص رئیس جمهوری به وزارت انرژی و آب و ریاست شرکت برشنا دستور داده است که ماستر پلان انرژی برق را در مطابقت با معیارهای فوق بازنگری کنند.

وی اضافه کرد: براساس دستور ریاست جمهوری مبنی بر بازنگری ماستر پلان انرژی برق از سوی ادارات مسؤل، تغییرات چشم گیری برای پاسخ به نیازمندی های مردم به خصوص در مناطق محروم کشور رونما خواهد شد.

معاون رئیس جمهوری درخصوص تطبیق پروژه برق توتاپ نیز گفت: در تطبیق این پروژه نیز با نظر داشت معیار های منافع ملی، مؤثریت اقتصادی و تأمین عدالت اجتماعی و انکشاف متوازن تصمیم گرفته خواهد شد.

وی افزود: براساس بررسی های انجام شده، وزارت انرژی و آب و ریاست برشنا به انتقال پروژه برق توتاپ از مسیر بامیان اتفاق نظر داشته و تا چندی دیگر دراین زمینه تصمیم گرفته خواهد شد.

بزرگان، برخی از سناتوران، ولسوالان و متنفذان ولسوالی های تاله و برفک و دوشی ولایت بغلان، سیغان، کهمرد و شیبر ولایت بامیان در این جلسه، خواستار تطبیق پروژه اعمار سرک دوشی- بامیان شده و از همکاری مردم برای تأمین امنیت این پروژه اطمینان دادند.

بزرگان ولسوالی های یاد شده، با اشاره به اینکه تطبیق پروژه برق توتاپ از مسیر بامیان با هزینه کمتری امکان پذیر است، دسترسی مردم به انرژی برق را حق مردم و تأمین عدالت اجتماعی در دسترسی به نیازمندی های اساسی شهروندان کشور را مکلفیت حکومت عنوان کردند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *