• انتشار: ۱ قوس ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۰:۲۷
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 15537
پرینت

ساخت سرک چشت شریف-هرات بعد از شش سال دوباره آغاز می شود

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری در دیدارش با برخی از بزرگان ولایت هرات و والی این ولایت به آنان وعده داد که وضعیت سرک چشت شریف-هرات را بررسی می کند.

محمد آصف رحیمی والی هرات شام روز گذشته در دیدارش با رئیس جمهوری گفت که از مدت یک سال به این طرف تقاضای مردم ولایت هرات این است که سرک چشت شریف- هرات اسفالت گردد. وی گفت که در سال جاری یک هزار تن از شهریان هرات در تالار مقام ولایت گرد آمدند و خواستار اسفالت این سرک شدند.

رحیمی گفت که اکنون این سرک برای انتقال سنگ مرمر و رخام مسدود است و بزرگان ولایت هرات خواستند که تقاضای شانرا بخاطر اسفالت این سرک از نزدیک با شما مطرح کنند.

اکلیل حکیمی وزیر مالیه در این زمینه، گفت که بخشی از بودجه این سرک از کمک کشور ایتالیا می باشد و قرار است کار تدارکاتی آن آغاز گردد.

انجنیر محمود بلیغ وزیر فواید عامه، گفت که من از نزدیک کار این سرک را تعقیب کردم. این سرک شش سال قبل توسط یک کمپنی ترکی دیزان شده بود، اما حالا کشور ایتالیا می گوید که نیاز به دیزاین مجدد آن می باشد.

وی گفت که وسایط وزارت فواید عامه در این سرک مصروف کار اند و نقاطی را که بیشتر تخریب شده اند، ترمیم می نمایند.

شهیدزاده نماینده هرات در ولسی جرگه، گفت که سرک چشت شریف- هرات از سال ۱۳۹۰ شامل بودجه بوده اما هر سال بودجه اش دوباره انتقال پیدا کرده است. اگر سرک مذکور اسفالت نشود مردم محصولات زراعتی شانرا به شهر هرات انتقال داده نمی توانند و رفت و آمد آنان نیز با مشکل مواجه می گردد.

وی به رئیس جمهور گفت که من ارادۀ شما را تحسین می کنم و امروز انتظار داریم تا یک قدم عملی در این راستا برداشته شود.

بزرگان ولایت هرات گفتند که امروز آمده ایم تا یک پیام خوش را به مردم خویش ببریم، این سرک حیاتی است و معادن مرمر و رخام در مسیر آن قرار دارد که در رشد اقتصاد کشور مهم می باشد.

رئیس جمهور غنی پس از شنیدن خواستهای بزرگان ولایت هرات، گفت که پول برای اسفالت سرک چشت شریف- هرات موجود است، برای من فرصت بدهید تا بررسی کنم که این کار را چگونه می توانیم سرعت ببخشیم.

رئیس جمهور گفت که در چهار ماه آینده روی آب و برق ولسوالی های که در مسیر سرک مذکور قرار دارند، کار می شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *