• انتشار: 10 فوریه 2016
  • ساعت: 22:59
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 7146
پرینت
وزیر انرژی و آب:

“ساخت بند باغ دره برای رهبری حکومت وحدت ملی “مهم” است”

انجنیر علی احمد عثمانی وزیر انرژی و آب در دیدار با شماری از بزرگان و نمایندگان ولایت کاپیسا در مجلس از برنامه های وسیع عمرانی این وزارت در ولایت کاپیسا خبر داد و گفت که ساخت بندباغ دره برای رهبری دولت بسیار مهم است.

نمایندگان مردم ولایت کاپیسا با تقدیر از توجه و کارکرد های وزارت انرژی و آب در این ولایت وعده هر نوع همکاری نزدیک با وزارت انرژی و آب را در قسمت گسترش پروژه های انکشافی این وزارت دادند.

آنان تعهد نمودند در راستای استملاک زمین ها و ساده سازی روند انکشاف در روستاها و بخش های این ولایت با وزارت انرژی و آب همکاری نزدیک داشته باشند.

انجنیر علی احمد عثمانی نیز از توجه شهروندان این ولایت به انکشاف و سازندگی افغانستان تقدیر کرد و به نقش بسیار مهم بند باغ دره برای تولید انرژی در افغانستان اشاره کرد.

وزیر انرژی و آب گفت “این بند از بند های مهم در کشور می باشد که با ساخت آن تولید انرژی نیز افزایش می یابد و به علاوه نقش مهمی را در راستای محیط زیست کشور نیز دارد.”

وی گفت برای ایجاد ماستر پلان انرژی افغانستان بارها با داکتر قیومی مشاور ارشد ریاست جمهوری صحبت نموده است که در این پلان ساخت بند باغ دره از جایگاه مهمی برخوردار است.

آقای عثمانی گفت “ما بر اهمیت راه اندازی پروژه های زیربنایی در افغانستان آگاهیم! و میدانیم که این پروژه ها زمینه های کار، درآمد، انکشاف و امنیت را در کشور فراهم می کند. به همین منوال قسمت دوم بند کمال خان پس از نزدیک به ۵۰ سال تکمیل گردید و قسمت سوم آن به زودی به سمت اجرایی شدن می رود.”

وزیر انرژی و آب یک بار دیگر تاکید نمود که “ساخت بند باغ دره” برای حکومت وحدت ملی مهم است و دولت افغانستان در پی پیدا کردن منابع مالی برای ساخت این بند می باشد.

بند باغ دره در ولایت کاپیسا ساخته می شود و قرار است از آن نزدیک به ۲۵۰ میگاوات برق تولید گردد.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *